06 квітня 2021, 10:28

В АПВУ розповіли про недоліки обміну даними між виконавцями та боржниками через Дію

Прес-служба АПВУ

АПВУ не заперечує розміщенню інформації про наявність виконавчих проваджень щодо громадян України у застосунку «Дія», але звертає увагу Міністерства юстиції України та Міністерства цифрової трансформації щодо вдосконалення обміну та фіксації певних даних.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це заявив заступник Голови АПВУ Олександр Сивокозов, реагуючи на коментар Міністерства цифрової трансформації про те, що у «Дії» відсутні недоліки, які дозволяють боржникам уникати сплати боргів.

«Звісно, добре, що влада починає цифровізувати багато процесів у державі, зокрема і доступ боржників до виконавчого провадження. Але нині такий доступ має декілька недоліків як на законодавчому, так і технічному рівні, - сказав Олександр Сивокозов. – По-перше, чинне законодавство передбачає, що боржник може ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження або відвідавши офіс приватного виконавця (відділення ДВС), або отримавши поштове сповіщення про відкриття виконавчого провадження. Ознайомлення боржником з матеріалами виконавчого провадження через «Дія» - поза визначеною процедурою. По-друге, застосунок не фіксує час та обсяг отриманої інформації, а також паспортні дані боржника, який ознайомився з матеріалами виконавчого провадження. А такий безконтрольний доступ потенційно дозволяє уникати сплати боргу».

Заступник Голови АПВУ пояснив на типових прикладах, як чинна система ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження через «Дію» дозволяє недобросовісним боржникам хитрувати.

«Боржник оперативно дізнавшись через «Дію» про відкрите проти нього виконавче провадження, ігнорує отримання відповідного поштового сповіщення. А відтак вважається таким, що належним чином не сповіщений про відкриття виконавчого провадження. Водночас він в «Дії» отримує ідентифікатор доступу до всіх матеріалів справи і у режимі реального часу може відстежувати дії виконавця щодо себе. Наприклад, щойно виконавець виніс постанову про накладення арешту на банківський рахунок боржника, останній вже про це поінформований. І поки банки опрацюють постанову про арешт на рахунок, боржник може через онлайн-банкінг обнулити свої рахунки», - пояснив Олександр Сивокозов.

Від імені АПВУ Олександр Сивокозов публічно закликав очільників Мін’юсту та Мінцифрової трансформації провести робочу зустріч задля обміну конструктивними пропозиціями щодо обміну даними у частині доступу до матеріалів виконавчого провадження через «Дію».

«У приватних виконавців, Мін’юсту та Мінцифри спільна мета – ефективна робота «Дії», в якій можна погасити борг і зняти обмеження щодо себе в один клік без відвідування будь-яких кабінетів, а зловживання щодо неконтрольованого доступу до матеріалів звести нанівець», - відзначив Олександр Сивокозов.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати