Урядовий комітет з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва, культури, молоді, спорту та інформаційної політики на своєму засіданні 5 грудня 2023 року розглянув проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини». Розробником цього проєкту постанови є Антимонопольний комітет України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: ""
Про це повідомляє пресслужба АМКУ.
Ці критерії будуть застосовуватися під час оцінки державної допомоги, що надається, зокрема на забезпечення діяльності закладів культури, на заходи зі збереження об’єктів та пам’яток культурної спадщини, забезпечення життєздатності елементів нематеріальної культурної спадщини, культурно-мистецькі заходи, культурну та мистецьку освітню діяльність та інше.
Відповідна Постанова, а також інші критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання, розробляються Комітетом для напрацювання правових механізмів реалізації положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», а також з метою імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Проєктом Постанови, традиційно, визначено такі основні параметри як:
- категорії отримувачів державної допомоги;
- максимальний розмір державної допомоги, яка може надаватися;
- спосіб розрахунку сукупного розміру державної допомоги;
- витрати, що можуть бути відшкодовані отримувачам державної допомоги.
Проєкт під час засідання також позитивно оцінила і віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина: «Акт розроблено на виконання міжнародних зобов’язань України. За результатами експертизи, він цілком відповідає відповідному регламенту в частині термінології та деталізації. Тому пропонується підтримати цей проеєт Постанови».
Водночас голова АМКУ Ольга Піщанська заначила, що у проекті Постанови закладено перевірені європейські практики державної підтримки культурних проектів та заходів. А враховуючи, що наразі у національному законодавстві відсутні підходи до оцінювання допустимості державної допомоги для зазначених цілей, то ухвалення цієї Постанови сприятиме прозорості та ефективності підтримки культури та заходів щодо збереження культурної спадщини.