Кабінет Міністрів України 13 лютого 2024 року прийняв постанову про затвердження Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для провадження діяльності, пов’язаної із спортивною інфраструктурою (далі – Критерії).
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Правила роботи з Єдиним державним реєстром судових рішень: що треба знати"
Про це повідомляє пресслужба АМКУ.
Критерії розроблено Антимонопольним комітетом України на основі норм вторинного законодавства ЄС, зокрема, Регламенту Комісії (ЄС) № 651/2014 від 17.06.2014 про визнання певних категорій допомоги сумісними з внутрішнім ринком при застосуванні статей 107 та 108 Договору про функціонування Європейського Союзу (зі змінами) та з урахуванням положень національного законодавства.
Прийняття національного законодавства про державну допомогу суб’єктам господарювання передбачено міжнародними зобов’язаннями України у цій сфері.
Критерії застосовуватимуся Уповноваженим органом з питань державної допомоги (тобто Комітетом) для проведення оцінки допустимості державної допомоги, яка надається суб’єктам господарювання з метою сприяння господарській діяльності, пов’язаній із спортивною інфраструктурою, та встановлюють умови, за яких державна допомога є допустимою. Так, Критеріями визначено:
- мету й форми державної допомоги;
- категорії отримувачів державної допомоги;
- максимальний розмір державної допомоги, яка може надаватися суб’єктам господарювання (передбачені порядки розрахунку максимального розміру операційної та інвестиційної допомоги, що визначаються з урахуванням сукупного розміру державної допомоги та вимог бюджетного законодавства і законодавства про фізичну культуру і спорт);
- сукупний розмір державної допомоги (під час визначення максимального розміру державної допомоги повинна враховуватися сума допомоги, отримана відповідним суб’єктом господарювання за всіма програмами державної допомоги та/або індивідуальної державної допомоги);
- витрати, що можуть бути відшкодовані отримувачам державної допомоги (операційні та інвестиційні).
Разом із цим Критерії встановлюють, що державна допомога повинна мати стимулюючий ефект, тобто дати змогу отримувачу після її отримання надавати послуги у сфері фізичної культури і спорту, які можуть бути надані ним тільки за рахунок такої допомоги, або покращити показники діяльності, яку її отримувач вже провадить у сфері фізичної культури і спорту.
Критерії запроваджують на національному рівні чітке нормативно-правове визначення правил оцінювання допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для провадження діяльності, пов’язаної із спортивною інфраструктурою, забезпечують імплементацію відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, та сприяють дотриманню принципу правової визначеності під час реалізації повноважень Комітету при оцінюванні допустимості відповідної державної допомоги.