16 січня 2019, 17:45

Уряд підтримав зміни до Державного бюджету на 2019 рік

Прес-служба Міністерства фінансів України

Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Міністерством фінансів проект змін до закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За повідомленням прес-служби Мінфіну, потреба у таких змінах виникла у зв’язку з відміною проведення 23.12.2018 перших місцевих виборів у 45 ОТГ та додаткових виборів депутатів місцевих рад у 7 ОТГ через введення воєнного стану в 10 областях.

Читайте також: «Кабмін затвердив Перелік об’єктів великої приватизації».

«Шкода, що вже у січні доводиться вносити зміни до Державного бюджету, але без цього не буде можливості профінансувати ті райони, до яких входять ці ОТГ, і вони залишаться без грошей на освіту та медицину. У Державному бюджеті на 2019 міжбюджетні трансфери були передбачені саме для цих ОТГ, а не для районних бюджетів, як це було раніше. Але вибори там не відбулися, тож без прийняття запропонованих змін безперервне фінансування цих районів у 2019 році буде неможливим», — сказала міністр фінансів Оксана Маркарова.

Законопроект уточнює обсяги міжбюджетних трансфертів по районним бюджетам, де не відбулися вибори до ОТГ; по міським ОТГ, де не відбулися додаткові вибори, та по 8 міським бюджетам, де відбулося приєднання, яке не було враховане в Законі України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Також Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням «Про погодження розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2019 році» схвалив рішення обласних державних адміністрацій про розподіл додаткової дотації між місцевими бюджетами, на яку в Державному бюджеті на 2019 рік передбачено 14,9 млрд грн. Таке схвалення передбачено внесеними в Бюджетний кодекс змінами (частина 5 статті 1036), які набули чинності 1-го січня 2019 року.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати