11 серпня 2020, 11:27

Уряд підтримав законопроект про розширення доступу АРМА до джерел інформації

Прес-служба АРМА

Кабінет Міністрів України погодив законопроект "Про внесення змін до статті 452 Митного кодексу України", який врегульовує питання автоматизованого доступу АРМА до джерел інформації про активи, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент підписав закон, що пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції".

Про це повідомляє прес-служба АРМА.

Зазначається, що у разі схвалення парламентом вказані зміни дозволять розширити доступ Агентства до джерел даних, зокрема інформації щодо експортно-імпортних операцій конкретних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Наразі така інформація може надаватися лише органам досудового розслідування та державному уповноваженому Антимонопольного комітету.

Зокрема, первинний збір та обробка зазначеної інформації здійснюватиметься в автоматичному режимі із застосуванням сучасних ІТ-інструментів, що забезпечить мінімізацію ризиків, пов'язаних з безпосередньою участю людини у відповідних процесах.

У відомстві нагадали, що згідно зі спеціальним Законом про АРМА, Агентство має доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування. Станом на сьогодні АРМА де-факто отримало доступ до більшості зазначених джерел, а також доступ до інформації, що містить банківську таємницю, в усіх діючих банківських установах України.

Нагадаємо, ВРУ пропонують внести зміни до закону про публічні закупівлі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати