18 березня 2021, 11:45

Уряд підтримав реформу ДКВС

Прес-служба Мін'юсту

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Мін'юсті прокоментували законопроєкт про електронний обіг документів у кримінальному процесі"

Кабінет Міністрів України (далі – КМУ) підтримує прийняття законопроєкту «Про пенітенціарну систему» (далі – законопроект). Він визначає загальні правові основи функціонування пенітенціарної системи, її структуру, організацію, фінансування системи, контроль і нагляд за нею, а також правовий статус її персоналу. Законопроєктом передбачено:

  • контроль за пенітенціарною системою та нагляд за дотриманням в ній законності;
  • запровадження нової системи спеціальних звань осіб рядового і начальницького складу (рядовий юстиції, капрал юстиції, сержант юстиції, старший сержант юстиції, молодший офіцер юстиції, офіцер юстиції 1-3 рангу, старший офіцер юстиції 1-3 рангу, державний радник юстиції 1-3 рангу);
  • оновлення переліку повноважень службовців пенітенціарної системи з фокусом на ресоціалізацію ув’язнених;
  • соціальний захист осіб рядового і начальницького складу пенітенціарної системи (медичне обслуговування, грошове, житлове, пенсійне забезпечення, безкоштовний проїзд тощо).

«Стандарти функціонування установ виконання покарань не змінювалися понад 75 років. Структура пенітенціарної служби – майже протягом 25 років незалежності України та залишалася найбільшою спадщиною Радянського Союзу. Існуюча система виконання кримінальних покарань та попереднього ув’язнення не в повній мірі відповідає принципам гуманізму і поваги до прав і свобод людини. Крім того, фінансування ДКВС України протягом останніх років здійснюється на рівні не більше 45% від загальної потреби. Тож, не дивно, що кількість звернень до ЄСПЛ з приводу неналежних умов тримання засуджених не зменшується роками. Відтак, Кабмін затвердив розроблені нами законопроєкти, які мають зробити позитивні зміни в пенітенціарній системі невідворотними», – повідомив Міністр юстиції Денис Малюська.

КМУ також підтримує законопроект, яким затверджується Дисциплінарний статут пенітенціарної системи. Він визначатиме:

  • сутність службової дисципліни та обов’язки осіб рядового і начальницького складу системи стосовно її дотримання;
  • підстави та порядок притягнення вищевказаних осіб до дисциплінарної відповідальності;
  • порядок застосування до них заохочень;
  • порядок оскарження дисциплінарних стягнень.

«Це сприятиме зміцненню службової дисципліни серед осіб рядового і начальницького складу, стимулюванню сумлінного ставлення персоналу до виконання службових обов’язків, забезпеченню виконання завдань, покладених на пенітенціарну систему», – зазначив очільник Міністерства юстиції України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати