03 грудня 2020, 16:05

Уповноважений з питань конфіденційності Канади ініціював зміни до законодавства щодо штучного інтелекту

Управління уповноваженого з питань конфіденційності Канади закликало прийняти законодавство, яке дозволить канадцям відповідально впроваджувати інновації та отримувати вигоди від штучного інтелекту, забезпечуючи при цьому дотримання основних прав.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Асоціація корпоративних радників Канади схвалила нову присягу адвоката"

Про це повідомляє веб-сайт Canadian Lawyer.

Управління уповноваженого з питань конфіденційності Канади також рекомендувало поправки до Закону про захист персональної інформації та електронних документів, які дозволять використовувати особисту інформацію для нових цілей з метою відповідального інноваційного інтелекту та соціальних вигод, а також дозволяють використовувати особисту інформацію, яка визнає конфіденційність як право людини, необхідне для здійснення інших основних прав.

Крім того, Управління закликало до змін, які нададуть Уповноваженому з питань конфіденційності повноваження видавати обов'язкові накази та пропорційні фінансові штрафи. Передбачається, що внесені зміни встановлять право на значущі пояснення автоматизованих рішень, а також право сумніватися у справедливості та точності таких рішень.

Інші рекомендовані поправки до законодавства включають додавання вимог щодо забезпечення відповідності принципам конфіденційності на запит регулятора та розробку системи штучного інтелекту, які з їхньої концепції мають на меті захист конфіденційність та прав людини.

«Штучний інтелект може потенційно допомогти вирішити нагальні проблеми, пов'язані з медичними діагнозами, енергоефективністю, індивідуальним навчанням та зменшенням потоків дорожнього руху для запобігання нещасних випадків. Системи штучного інтелекту використовують особисту інформацію для аналізу та прогнозування поведінки та для прийняття автоматизованих рішень. При цьому все більше виникає питань, що стосуються справедливості, точності, упередженості та дискримінації»,- йдеться у повідомленні Управління.

«Штучний інтелект має величезні обіцянки, але його потрібно впроваджувати таким чином, щоб поважати конфіденційність, рівність та інші права людини», - сказав федеральний міністр юстиції та генеральний прокурор Канади Даніель Террієн, - «Канадці очікують, що закони про конфіденційність не відставатимуть від технологічних та соціальних змін».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати