19 вересня 2022, 16:26

Розпочато збір підписів суддів КГС ВС за скликання зборів для дострокового звільнення Богдана Львова

Розпочато збір підписів суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за скликання зборів суддів для вирішення питання про дострокове звільнення судді Богдана Львова з посади Голови КГС ВС.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила суддя Верховного Суду Олена Кібенко.

Кібенко

 

Вона повідомила, що на 19.09.2022 на 12.00 Богдан Львов скликав загальні збори, на яких обговорювалось включення до порядку денного питання про довіру чи недовіру голові суду, проте до порядку денного  воно включено не було.

"На наш погляд, голова суду не може самостійно ініціювати питання про висловлення йому недовіри, керувати такими зборами, формувати порядок денний "з коліс", оскільки це прямий конфлікт інтересів. Хочемо підкреслити – ми впевнені, що це питання має бути розглянуте зборами суддів Касаційного господарського суду з дотриманням вимог закону та процедури. Ми не стверджуємо, що голова Касаційного господарського суду Богдан Львов є громадянином рф або мав там нерухомість. Ці факти якнайшвидше мають бути встановлені компетентними органами. Але такі звинувачення, підкріплені документами, є занадто серйозними і не можуть бути проігноровані. Небажання самого судді час розслідування скласти повноваження голови суду, мотивуючи це тим, що саме через бажання зайняти його крісло і з'явилось це розслідування, залишає єдиний можливий варіант подальших дій – збір підписів за дострокове звільнення його з посади", - йдеться у повідомленні судді.

Суддя пропонує скликати збори суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду на 26 вересня 2022 року на 10.00 для обговорення вказаних питань з наступним порядком денним:

1. Про дострокове звільнення Богдана Львова з посади голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

2. Про визначення тимчасово виконуючого обов'язки голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Відповідно до ч.4 ст.42 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" голова касаційного суду може бути достроково звільнений з посади за ініціативою не менш як однієї третини від загальної кількості суддів відповідного касаційного суду шляхом таємного голосування більшістю голосів суддів відповідного касаційного суду.

Звернення є відкритим для приєднання для всіх суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Нагадаємо, 15 вересня журналісти проєкту "Схеми" виклали у мережі розслідування, в якому повідомили, що у судді Верховного Суду, голови Касаційного господарського суду Богдана Львова є російський паспорт.

Сам Богдан Львов заперечив цю інформацію, назвав її фейком та подав звернення до правоохоронних органів для перевірки звинувачень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати