16 вересня 2022, 12:30

Український суддя з російським паспортом: хронологія подій

15 вересня журналісти проєкту "Схеми" виклали у мережі розслідування, в якому повідомили, що у судді Верховного Суду, голови Касаційного господарського суду Богдана Львова є російський паспорт.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сьогодні на своїй фейсбук-сторінці суддя виклав пост, в якому заперечує звинувачення та наголошує, що ця інформація є фейком.

Богдан Львов

"Жодного випадку надання переваги росії чи пов’язаним з нею підприємствам не було. Переконаний, що поширення недостовірної інформації стосовно мене, спрямоване на вивільнення посади голови суду (примусово чи за власним бажанням), що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб", - стверджує Богдан Львов.

Голова КГС ВС повідомив, що звернувся з цього приводу з офіційною заявою до правоохоронних органів.

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв наголосив, що "Верховний Суд завжди стоїть на засадах верховенства права та справедливості, відповідно, засуджує будь-які прояви колабораціонізму в державі та в судовій системі й готовий боротися з такими явищами. У випадку офіційного підтвердження у встановлений законом спосіб цієї інформації відповідне рішення має ухвалюватися Вищою радою правосуддя, склад якої наразі формується. Верховний Суд діятиме у спосіб, визначений Конституцією та законами України, відповідно до рішення ВРП й інших залучених органів".

У ВС повідомили, що всі додаткові коментарі стосовно цієї ситуації будуть можливі після отримання інформації від відповідних правоохоронних органів, які вже залучені до розслідувань оприлюдненої інформації. На період проведення вказаних розслідувань доступ до державної таємниці голови КГС ВС призупинено.

В свою чергу фундація DEJURE разом з Центром Протидії Корупції і Всеукраїнським об'єднанням «Автомайдан» закликали Президента негайно позбавити Богдана Львова громадянства та наголосили, що він не може ухвалювати рішення іменем України. Текст заяви за посиланням.

Згодом Богдан Львов на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що він звернувся до ДБР та СБУ для перевірки інформації, наданої журналістами щодо російського громадянства.

Богдан Львов 2

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати