22 березня 2023, 13:33

Українські лікарні будуть оснащені сонячними панелями

Пресслужба МОЗ

Українські лікарні будуть оснащені сонячними панелями. Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством енергетики розпочинають проєкт щодо встановлення сонячних панелей на закладах охорони здоров’я.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Укроборонпром» буде перетворений на акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість»

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Проєкт «Промінь надії» реалізовуватиметься коштами міжнародних партнерів та дозволить українським лікарням залишатися більш стійкими в умовах енергетичного тероризму росіян. 

За словами міністра охорони здоров’я, наразі МОЗ спільно з Міненерго визначають перелік об’єктів, на яких будуть встановлені сонячні панелі. Пріоритет надаватиметься тим регіонам, які були найбільш вразливими до відключень електроенергії або ж постраждали від бойових дій.

«Цього року медична система пройшла через надважку зиму, в деяких областях ворог неодноразово намагався занурити наші лікарні в холод та темряву, ставлячи під загрозу життя пацієнтів, адже воно дуже часто напряму залежить від енергоживлення в лікарнях. Наявність таких сонячних панелей – це ще один крок до того, щоб зробити наші лікарні енергетично незалежними та забезпечити безперебійне надання медичних послуг», – зазначив Віктор Ляшко у ході зустрічі. 

За словами міністра охорони здоров’я, під час встановлення сонячних панелей відбуватиметься також суттєва модернізація медичного закладу. Кожна така сонячна електростанція дозволить лікарням економити до 70% витрат на енергоресурси та допоможе частково забезпечити роботу медзакладу під час аварійних відключень. Також сонячні електростанції будуть доповнені установками для зберігання енергії, які дозволять забезпечити енергоживлення лікарень щонайменше на 4 години. 

Пілотний проєкт зі встановлення сонячних панелей вже реалізовано в амбулаторії у селі Горенка, що на Київщині. Сонячні панелі потужністю 12 кВт покривають до 60% потреб медзакладу в електроенергії. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати