09 жовтня 2019, 11:34

До кінця року можуть відмінити обов'язкову наявність трудових книжок

Уряд починає працювати над законопроєктом і актами, які з часом можуть скасувати обов'язкову наявність трудових книжок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прийнятий закон про боротьбу з рейдерством встановлює дієві антирейдерські запобіжники, - Мін'юст".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет.

За його словами, інформація про трудовий стаж усіх громадян від 2000 р. міститься в електронних реєстрах держави, а ті, хто мають стаж до 2000 р., зможуть самостійно або через роботодавця занести ці дані до е-реєстру. Наразі така інформація, за словами міністра, вже використовується під час розрахунку пенсій чи інших соціальних виплат.

(для перегляду натисніть на зображення)

Дубилет

Крім цього, електронний документ з інформацією про стаж роботи в Україні зможуть знайти і отримати в Інтернеті. Для цього потрібно скористатися електронним цифровим підписом. Як зазначив пан Дубілет, саме такий документ можуть вимагати роботодавці, щоб перевірити стаж свої претендентів. Водночас перші зможуть переконатися у тому, що поданий документ є справжнім, за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

"Якщо хтось все ж захоче "колекціонувати" інформацію про свій стаж в трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець тепер не зобов'язані це робити", - наголосив міністр.

Нагадаємо, Уряд відклав штрафи для "євробляхерів" до 1 січня 2020 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати