22 березня 2023, 11:38

Україна та МВФ досягли згоди щодо механізму розширеного фінансування на суму 15,6 млрд доларів

Пресслужба Мінфіну України

Представники влади України та експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) досягли згоди на робочому рівні щодо 48-місячної програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF). Про це повідомила пресслужба Мінфіну України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Іспит для отримання українського громадянства: законопроєкт прийнято".

Угода передбачає фінансування для України в розмірі 15,6 млрд дол. США (СПЗ 11,6 млрд) і включає низку макроекономічних і фінансових заходів для підтримки економічного відновлення України.

Як зазначається, програма допоможе мобілізувати фінансування від міжнародних партнерів України, а також сприятиме збереженню макрофінансової стабільності та прокладе шлях до відбудови після перемоги України у війні проти агресора. Наступним кроком є затвердження програми Радою директорів Фонду, яке очікується в найближчі тижні.

Програма EFF включає два етапи

1) перший етап (12-18 місяців) на основі заходів Моніторингової програми передбачає:

  • зміцнення фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності шляхом посилення мобілізації надходжень;
  • уникнення монетарного фінансування та націлення на фінансування з внутрішніх боргових ринків; 
  • сприяння довгостроковій фінансовій стабільності, в тому числі шляхом підготовки більш глибокої оцінки стану банківського сектора та продовження сприяння незалежності НБУ.

2) другий етап включає в себе: 

  • реформи, що спрямовані на відновлення та реконструкцію; 
  • заходи, що спрямовані на підтримку вступу України до ЄС; 
  • підвищення фінансової стійкості та прискорення довгострокового зростання. 

Під час другого етапу очікується повернення України до політики, яка здійснювалась до російської війни проти України, що включає гнучкий обмінний курс та інфляційне таргетування. Крім того, буде зосереджено увагу на впровадженні суттєвих структурних реформ у фіскальній політиці для стабілізації середньострокових надходжень шляхом впровадження стратегії національних доходів, а також започаткування управління державними фінансами та запровадження реформ управління державними інвестиціями, які допоможуть у процесі післявоєнної реконструкції. Для підтримки післявоєнних реформ, необхідно покращити конкуренцію в енергетичному секторі, одночасно зменшуючи квазіфіскальні зобов’язання.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати