30 січня 2020, 10:35

Україна посилює торгівлю з ЄС

Прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України

Заступник міністра – торговий представник України Тарас Качка взяв участь у шостому засіданні Ради асоціації Україна – ЄС, що відбулось 28 січня у м. Брюссель. Під час  засідання обговорювався широкий спектр питань, пов’язаних з політичним, економічним та секторальним співробітництвом. Окремий блок був присвячений питанням торгівлі, моніторингу виконання торговельних положень Угоди про асоціацію, обговоренню важливих напрямів подальшого поглиблення співробітництва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Державна підтримка аграріїв: напрямки програми кредитування".

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

“Європейський ринок наразі є ключовим ринком для українського експорту. Кількість українських експортерів, які постачають свою продукцію до ЄС, постійно зростає. Вже сьогодні товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% від загального торговельного обороту України. У січні-листопаді 2019 року торговельний оборот Україна-ЄС склав 42 млрд дол США”, -  прокоментував переговорні позиції Тарас Качка.

Відтак, розширення можливостей українських експортерів в рамках зони вільної торгівлі є одним із пріоритетів української делегації.

Також, під час засідання українська сторона ініціювала обговорення перегляду положень Угоди про асоціацію, оскільки поточний рівень тарифної лібералізації між Україною та ЄС не відповідає реальному обсягу торгівлі, а нові виклики у сфері електронної комерції, інвестуванні та торгівлі послугами потребують розширення договірної бази.

Крім того, українська сторона запропонувала стороні ЄС запровадити поширення режиму внутрішнього ринку у сферах надання фінансових, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг. З цією метою потрібно оновити додаток XVII до Угоди про асоціацію.

Нагадаємо, Мінекономіки залучає експертів до роботи щодо розбудови Нацсистеми стійкості.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати