Україна отримала 4,5 млрд євро перехідного фінансування від Євросоюзу в межах програми Ukraine Facility. Про це сказала перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомила пресслужба Мінекономіки.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "За минулий тиждень підприємці отримали 643 доступних кредитів на 2,4 млрд гривень".
Передбачається, що Україна зможе отримати другий транш розміром 1,5 млрд євро у квітні 2024 року після оцінки виконання п’яти індикаторів, необхідних для цього.
"Ми перебуваємо за крок до початку реалізації програми Ukraine Facility. На цьому тижні Уряд затвердив український План для реалізації цієї програми й тепер ми чекаємо на його оцінку з боку Європейської комісії та затвердження комітетом країн-членів ЄС. Після цього програма Ukraine Facility остаточно набере чинності. Її реалізація допоможе суттєво посилити стійкість національної економіки, покращити бізнес-клімат, збільшити рівень надходження інвестицій та темпи зростання ВВП. Кошти, які Україна зараз отримала від ЄС, підуть на покриття поточних потреб державного бюджету та сприятимуть забезпеченню макроекономічної стабільності", – зазначила Юлія Свириденко.
Відповідно до регламенту Ukraine Facility, в межах перехідного фінансування Україна може отримати до 1,5 млрд євро щомісяця до моменту остаточного затвердження Плану для Ukraine Facility.
Водночас перехідне фінансування почало діяти з 31 грудня 2023 року. Як зазначається, це дозволило Україні залучити 4,5 млрд євро в березні 2024 року сумарно за перші три місяці року. Наступні 1,5 млрд євро Україна зможе отримати у квітні після виконання індикаторів для перехідного фінансування.
План для Ukraine Facility – це технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від ЄС. Загалом він включає понад 150 індикаторів за 69 напрямками реформ, виконання яких заплановане на період до 2027 року. План розроблявся в повній синхронізації з ключовими міжнародними партнерами України. З огляду на це, передбачені Планом індикатори частково відповідають вже наявним міжнародним зобов’язанням України в межах інших угод.