07 червня 2022, 15:42

Ухвалено Афінську Декларацію щодо суддівської солідарності в часи кризи

Пресслужба ВРП

За результатами засідання Генеральної Асамблеї Європейської мережі рад юстиції було прийнято Афінську Декларацію щодо суддівської солідарності в часи кризи. Декларація визначає, що таке солідарність суддів та вказує, які дії можна вжити для підтримки судової системи яка опинилася під загрозою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП ініціює зміни законодавства, спрямовані на подолання кадрового дефіциту у судовій системі"

Про це повідомила членкиня Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська, котра представляла Україну на Генеральній Асамблеї Європейської мережі рад юстиції, засідання якої днями відбулося у Афінах.

Документ також пропонує зосередити увагу на сприянні громадськості розумінню та повазі до верховенства права та незалежності судової влади. Активна позиція самої судової влади з цих питань є незамінною для блага всіх громадян Європи.

Як зазначено у Декларації, солідарність передбачає розуміння того, що допомога в рамках Європейської судової спільноти має бути запропонована у відповідь на напади на суддівську незалежність і верховенство права. Якщо національна судова система зазнає значного тиску з боку уряду чи інших національних суб’єктів, міжнародна підтримка має вирішальне значення.

«ЄМРЮ вважає, що співпраця між суддівськими органами та суддями в Європі сприяє зростанню соціальної згуртованості між судовими органами, що дає їм змогу об’єднатися в солідарності» - йдеться у Декларації.

Оксана Блажівська також розповіла про відзначені ЄМРЮ ініціативи. Зокрема, нагороду ЄМРЮ за позитивні зміни у 2022 році отримали представники Ради юстиції Нідерландів за проєкт "пожежна бригада", створений для розвантаження суддів у судах. Нагорода ЄМРЮ вручається за найбільш інноваційну та нещодавно впроваджену країною практику/концепцію.

Членкиня ВРП також повідомила про кадрові зміни у керівництві Мережі. Під час засідання Генеральної Асамблеї обрано нового Президента ЄМРЮ. Ним стала членкиня Судової Ради Литви Даля Васарієне (Dalia Vasarienė). Вона виконуватиме обов’язки Президента ЄМРЮ з 1 грудня 2022 року. Повноваження діючого Президента Філіппо Донаті продовжені до 30 листопада 2022 року.

Нагадаємо, у відповідь на звернення ВРП, ЄМРЮ ухвалила 3 березня 2022 року заяву, у якій рішуче засуджено грубе порушення міжнародного права та агресивний акт війни, вчинений російською федерацією проти України та продемонстрована солідарність з народом України та судовою системою нашої держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати