11 лютого 2019, 18:30

У ВРУ зареєстровано законопроект про приватну детективну (розшукову) діяльність

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону 10024 від 08.02.2019 р. "Про приватну детективну (розшукову) діяльність".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "До КСУ надійшло подання щодо конституційності закону щодо підлеглості релігійних організацій".

Метою законопроекту є законодавче врегулювання здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій людини та громадянина на захист своїх законних прав та інтересів.

Проект Закону України "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" складається із 20 статей, що об’єднані у 7 розділів, які, окрім загальних, прикінцевих та перехідних положень, визначають та регламентують:

  • види та правовий статус суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності;
  • процедуру видачі свідоцтв про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю;
  • види детективних послуг, що можуть надаватися суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності, права та обов’язки цих суб’єктів;
  • питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність;
  • здійснення контролю за діяльністю суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, в Україні на сьогодні такий вид діяльності офіційно не визнаний, тому і не знайшов поки що свого законодавчого врегулювання, хоча фактично приватною детективною (розшуковою) діяльністю давно та плідно займаються не тільки фізичні особи, а й юридичні. Прийняття Закону України "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" дозволить легалізувати діяльність цього виду та вивести її з тіні, поставивши під належний контроль держави, а також значно розширить можливості сторони захисту щодо збору доказової бази, яка на противагу стороні обвинувачення має набагато менше можливостей для збирання відповідних доказів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати