07 грудня 2023, 14:05

У ВРУ хочуть уточнити ступінь вищої освіти для тих, хто має право здійснювати адвокатську діяльність

Народні депутати України пропонують уточнити ступінь вищої освіти для тих осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Підключення нотаріусів до Реєстру пошкодженого та знищеного майна: що треба знати".

Так, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №10312 від 04.12.2023 "Про внесення змін до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо уточнення ступеня вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність".

У пояснювальній записці вказано, що в ч. 1. ст. 6 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" термін "повна вища юридична освіта" вживається в значенні ступеня вищої освіти. В Законі України "Про вищу освіту" такого терміну не існує.

"Натомість є "повна вища освіта", яка вживається один раз (п. 2 ч. 2 Розділу XV – Прикінцеві та перехідні положення) – "вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра"). Ч.1. ст. 5 Закону України "Про вищу освіту": "підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми програмами на таких рівнях вищої освіти: початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень; другий (магістерський) рівень; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень". Ч.2. ст. 5 Закону України "Про вищу освіту": "здобуття вищої освіти на кожному рівні вищої освіти передбачає успішне виконання особою освітньої програми, що є підставою для присудження відповідного ступеня вищої освіти: 1) молодший бакалавр; 2) бакалавр; 3) магістр; 4) доктор філософії/доктор мистецтва"– йдеться в записці.

Водночас у вітчизняному законодавстві терміни "вища юридична освіта", "повна вища юридична освіта" ("вища повна юридична освіта") вживаються у трьох значеннях:

  • як вимога до осіб, які можуть обіймати посади;
  • як ступінь вищої освіти магістра відповідної галузі знань;
  • як ступінь вищої освіти відповідної галузі знань.

Як зазначається в пояснювальній записці, немає єдиного їх визначення, а в деяких законах зміст терміну "повна вища юридична освіта" взагалі відсутній.

Отже, метою законопроєкту є уточнення ступеня вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність задля приведення дефініції "вищої освіти" у відповідність до чинного Закону України "Про вищу освіту".

Документом передбачається ч. 1 ст. 6 викласти у новій редакції, в якій передбачити, що адвокатську діяльність може здійснювати особа, яка, серед іншого, повинна мати вищу освіту за освітнім ступенем магістра на основі освітнього ступеня бакалавра в галузі права.

#Читай! Шукаєте міжнародні документи з прав людини? Або забули, де поклали закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"? Заходьте в книжковий магазин "You-book"!

Книги-3

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати