25 листопада 2021, 19:03

У Великобританії заборонять рекламу косметичної хірургії через її негативний влив на молодь

Клінікам косметичної хірургії буде заборонено транслювати рекламу процедур збільшення грудей, пластики носа та ліпосакції, оскільки це негативно впливає на осіб у віці до 18 років, а також є регресом британської рекламної служби.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Великобританії виправдали осіб, засуджених майже 50 років тому"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Нові правила заборонятимуть рекламу в усіх медіа – від сайтів соціальних мереж (таких як Facebook, TikTok та Instagram) до білбордів і плакатів, газет, журналів і радіо, а також маркетингу в соціальних мережах – спрямованих на осіб до 18 років або які мають особливу привабливість для цієї вікової групи. Зміни, яких повинні будуть дотримуватися всі рекламодавці Великобританії, набудуть чинності з травня 2022 р.

Комітет з рекламної практики (Cap) досліджував потенційну шкоду й тиск, які така реклама може завдати психічному здоров’ю молодих людей. Комітет висловив занепокоєння, тому ініціював зміни та залучив діячів Національної служби охорони здоров'я (NHS).

Проводити косметичні процедури особам до 18 років заборонено. Проте, на відміну від контролю, який існує навколо маркетингу шкідливої ​​їжі, алкоголю та азартних ігор, щодо реклами б’юті-процедур не було такого регулювання.

У 2018 р. Управління рекламних стандартів (ASA), яке забезпечує дотримання рекламного коду Великобританії, отримало скарги на рекламу з хірургії грудей клініки MYA, яка з’явилася в рекламних паузах на сервісі ITV Hub. Кліп, в якому жінки в бікіні гуляють біля басейну, на пляжі та на човні, був розкритикований і пізніше заборонений ASA. Серед скаржників був Фонд психічного здоров'я, який стверджував, що реклама створила зв'язок між операцією, впевненістю в тілі та щастям.

«Через ризики, властиві процедурам косметичного втручання, та потенційну привабливість цих послуг для молодих людей, які борються з проблемами впевненості в собі, важливо, щоб з позиції маркетингу ми поставили особливо високу планку», – зазначив Шахріар Коупал, директор Комітету рекламної практики. «Нові правила гарантують, що реклама не може бути спрямована на осіб до 18 років. Ці суворі правила означають, що реклама не може вводити в оману чи іншим чином використовувати вразливі місця їхньої аудиторії».

Заборона не торкнеться реклами таких косметичних засобів як креми, макіяж, лосьйони, маски для обличчя, засоби для засмаги або засоби для волосся.

Останніми роками ASA також подавила гендерні стереотипи в рекламі та скасувала явну аерографію, що призвело до того, що рекламні оголошення про красу з участю знаменитостей (зокрема Кари Делевінь, Наталі Портман та Джулії Робертс) були заборонені. ASA також заборонила рекламу із зображенням «нездорово худих» моделей.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати