22 червня 2015, 9:20

У ВААС відбувся Міжнародний правовий форум - 2015

Юридична газета

У Вінницькому апеляційному адміністративному суді відбувся 19 червня Міжнародний правовий форум 2015 «Правова реформа в Україні: європейський вектор» за участі правників України та Польщі, повідомляє кореспондент "Юридичної газети".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Захід об’єднав суддів різних інстанцій (серед присутніх і суддя Конституційного суду України Олександр Пасенюк), представників Асоціації правників України та авторитетних юристів України. Також у форумі взяла участь польська делегація у складі голови районного суду м. Кельце, судді окружного суду м. Кельце, директора (керівник апарату) окружного суду м. Кельце, юрисконсульта окружного суду м. Кельце та прокурора районної прокуратури Кельце-Схід м. Кельце.

Учасники форуму зібрались, щоб спільно обговорити конкретні шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства з урахуванням правових стандартів, вироблених на загальноєвропейському рівні, та приєднатись до формування дієвої стратегії комплексної реформи національної правової системи.

Вітальним словом відкрив форум голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин. Голова ВААС запросив присутніх долучитись до обговорення та зробити свій внесок у прогресивне майбутнє нашої нової правової та демократичної держави.

Під час панельної дискусії суддя Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан розповів про те, якою він бачить стратегію реформування правової системи України для налагодження ефективного судочинства.

Модератор панельної дискусії, керуючий партнер LCF Анна Огренчук звернула увагу присутніх на те, що рівень довіри до судів прямо пропорційний виконанню судових рішень, адже саме це питання є одним з найпоширеніших підстав звернень громадян України за захистом прав, свобод та інтересів до Європейського суду з прав людини.

«Наш форум, своєю чергою, покликаний сприяти втіленню в життя необхідних реформ, стати майданчиком для вироблення відповідних рекомендацій, спрямованих на забезпечення надійного захисту прав громадян, що дозволить підняти рівень адміністративної юстиції в Україні», – зазначив у своєму виступі президент Асоціації правників України Денис Бугай.

UBA_0636

Про вже втілені у Польщі європейські стандарти правової реформи поінформували провідні правники Польщі. Зокрема, судді окружного суду міста Кельце (Польща) розповіли про особливості польського законодавства щодо вимог до кандидата на посаду судді. Голова районного суду м. Кельце Ян Клоцек порівняв шляхи реформування судової системи України та Польщі.

«Я радий, що українські судді відчувають відповідальність за майбутнє своєї країни і демонструють неабиякий інтерес до реформування судової системи та підвищення її ефективності. Вони не намагаються просто використовувати досвід, напрацьований в інших правових системах, а розглядають різні аспекти запланованих реформ, шукаючи найкращий шлях», – зазначив Ян Клоцек.

Заключною стала четверта сесія форуму на тему: «Судова практика», модератором якої була заступник голови ВААС Жанна Мельник-Томенко. Під час панельної дискусії спікер Олена Волянська, старший юрист LCF, розповіла про хід судових «баталій» в українських судах та навела багато цікавих прикладів з судової практики.

На завершення заходу Голова ВААС Віталій Кузьмишин підсумував, що для вдалого здійснення національної правової реформи в Україні безцінним є позитивний досвід представників судівництва та прокуратури близької нам по духу Польщі. Корисними стануть висловлені пропозиції європейських експертів, варто також враховувати перехресні думки висококваліфікованих суддів і позиції провідних правників України. Тому Віталій Кузьмишин висловив сподівання, що різноплановий обмін думок на форумі допоможе законотворцям віднайти конкретні шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства, та сприятиме його ефективним змінам.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати