19 лютого 2020, 13:25

У травні розпочнеться приватизація заводів «Укрспирту»

Прес-служба Мінекономрозвитку

Народні депутати підтримали план роботи з підготовки до приватизації ДП «Укрспирт».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Цього року планується приватизація понад 300 об’єктів".

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Так, було презентовано стратегію приватизації 41 підприємства ДП «Укрспирт». Як зазначається, для реалізації цього механізму необхідно завершити реєстрацію майна спиртових заводів за ДП «Укрспирт», майно передати на приватизацію до Фонду державного майна України (ФДМУ) як «окреме майно» (пулом основних засобів кожної цілісної виробничої дільниці), з можливістю не завершувати реорганізацію підприємств. Це дозволить передати об’єкти на приватизацію у найкоротші строки.

«Заплановано в цьому році до Фонду держмайна передати перших 36 підприємств ДП «Укрспирт», в яких все майно зареєстроване, або частково зареєстроване - до 15 травня, інших 5 - до 16 червня, а  підприємства Концерну «Укрспирт» - до 1 липня. У свою чергу Фонд держмайна підготує підприємства до продажу та виставить їх на аукціони через платформу ProZorro.Продажі», - зауважив заступник Міністра Тарас Висоцький.

За його словами, приватний бізнес з 1 липня 2020 р. матиме змогу отримати ліцензію на виробництво спирту.

Нагадаємо, непрофільні активи держкомпаній будуть віддані у приватний сектор.

«Наразі на 18 заводах „Укрспирту“ зареєстровано все майно. Зараз відбувається дооцінка основних засобів підприємств, внесення змін до статуту. І перші заводи ДП „Укрспирт“ передадуть до Фонду державного майна на приватизацію у найкоротший термін — вже у травні», — повідомляє Сергій Блескун, в.о. голови ДП «Укрспирт».

Продаж підприємств «Укрспирту» буде відбуватиметься на Prozorro.

Слід зазначити, що з 1 січня 2020 року почав діяти закон про демонополізацію спиртової галузі. Згідно з документом, з 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей.

«Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також провести повну лібералізацію експорту спирту з України», — додає Блескун.

Також Законом передбачено тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року і заборона на участь в приватизації підприємств «Укрспирту» представників країни-агресора.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати