02 січня 2024, 19:10

У реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин, який веде МВС, 16 тисяч осіб, - Ігор Клименко

Пресслужба МВС

Нараз МВС - головний орган, який відповідає за облік і розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин з жовтня 2023 року. Про те, як рухається робота у цьому напрямку, розповів Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко у інтерв’ю телеканалу «Рада».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «З 1 січня змінено вартість адміністративних послуг сервісних центрів МВС»

Про це повідомляє пресслужба МВС.

«Практично в усіх областях на сьогодні у нас є уповноважені працівники до яких члени сімей можуть звернутися. У нас працює телефон гарячої лінії», - запевнив очільник МВС.

Він наголосив, що МВС налагодило повну комунікацію з рідними цивільних і військових, зниклих безвісти за особливих умов.

За словами міністра, Реєстр зниклих безвісти вже працює. Веде його МВС. У ньому верифіковано 16 тисяч осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

«Ми зіткнулися з багатьма проблемами. Це необхідність забору ДНК. Дуже багато наших громадян виїхало за кордон. Ми не могли порівняти відповідні ДНК тих тіл, які в бюро судово-медичних експертиз, із ДНК рідних, які за кордоном. Тому і тут ми намагалися досить швидко все зробити», - пояснив Ігор Клименко.

Місяць тому МВС звернулося до громадян України, які знаходяться за кордоном, з проханням прийти у визначені підрозділи ДМС, де працює ДП «Документ», і там здати свої зразки ДНК для порівняння. Першочергово це стосувалося українців у Польщі та Німеччині. 

Щодо інших країн, то МВС, за словами Міністра, працює з Міжнародним комітетом зниклих безвісти і вже скоро оголосить прийом заявок громадян, які перебувають за кордоном у країнах ЄС та хочуть здати ДНК.

Для того, щоб служби МВС, які займаються і розшуком цих осіб, і встановленням через порівняння ДНК, мали більше інформації про зниклих і обставини їх зникнення, у МВС з грудня цього року запровадили уточнюючу анкету. Нею вже скористалися 1600 громадян України, чиї рідні зникли безвісти.

«Щоб організувати якісний пошук, нам необхідно більше інформації. Наші громадяни можуть в електронному варіанті дистанційно заповнити цю анкету або прийти до уповноваженого в регіонах», - наголосив Ігор Клименко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати