У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3327 від 13.04.2020 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку складення протоколів про адміністративне правопорушення за порушення права на інформацію".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У Раді хочуть підвищити прозорість діяльності органів управління держбанків та держпідприємств".
Метою та завданням законопроекту є комплексне удосконалення норм чинного законодавства України щодо порядку складення протоколів про адміністративне правопорушення за ст. 212-3 - у частині, що стосується порушення права на інформацію відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
З метою вдосконалення чинного законодавства України пропонується внести зміни до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими встановлюється порядок складення протоколу про адміністративне правопорушення, виклавши їх в новій редакції.
Так, детально визначається перелік відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, що зазначається у протоколі про адміністративне правопорушення. Зокрема, відповідними змінами виключаються проблемні питання, пов’язані з отриманням персональних даних про таку особу. З цією метою, також пропонується доповнити ст. 24 Закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" ч. 4, що наддасть право раді адвокатів регіону запитувати та отримувати в державних органах, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах інформацію щодо місця проживання, дати народження, ідентифікаційного номеру осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності.
Крім цього, законопроект спрощує процедуру складення протоколу про адміністративне правопорушення, у разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, а також у разі відмови такої особи з’явитися до місця складання протоколу для його підписання.
Також документ зобов’язує особу, яка складає протокол про адміністративне правопорушення, додавати до протоколу докази направлення особі, яка не була присутня при складанні протоколу, пропозиції прибути до місця складання протоколу для його підписання та одного примірнику протоколу. До того ж законопроектом запроваджується право ради адвокатів регіону на оскарження постанови суду у справі про адміністративне правопорушення.
Законопроектом також встановлюється право уповноважених осіб збирати та надавати інформацію із персональними даними фізичної особи з метою складання протоколів про адміністративні правопорушення
Нагадаємо, Раді пропонують заборонити іноземцям керувати оборонними підприємствами.