02 вересня 2021, 18:49

У пунктах пропуску на держкордоні з’явилися цифрові фільтри для Covid-сертифікатів

Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України

Державна прикордонна служба України розпочала застосовувати електронну перевірку Covid-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію громадян, негативний результат тестування або одужання від хвороби.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як отримати COVID-сертифікат в Дії?"

Про це повідомляє Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України.

Прикордонники отримали електронні пристрої з програмним забезпеченням «SafeBorder: воно передбачає можливість автоматизованої перевірки чинності документа та його приналежності відповідній особі під час перетинання кордону України. Кожен Covid-сертифікат має унікальний електронний ідентифікатор та QR-код.

Щоб здійснити перевірку прикордоннику достатньо просканувати QR-код наданого громадянами сертифікату та отримати на екрані електронного пристрою підтвердження статусу документа.

На сьогодні до довірчої мережі цифрових Covid-сертифікатів під’єднані майже 40 країн, серед яких країни – члени ЄС: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, а також країни, які не є членами ЄС: Україна, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сан-Марино, Швейцарія, Ватикан, Північна Македонія, Туреччина.

Програмне забезпечення постійно оновлюється в залежності від розширення списку країн чи доопрацювань для покращення роботи системи. Напрацьований досвід між розробниками програмного забезпечення та охоронцями кордону стане черговою сходинкою України та інших країн на шляху боротьби проти пандемії.

Перевірка Covid-сертифікатів виданих в країнах, які не під’єднані до даної мережі здійснюється візуально та за допомогою технічних засобів прикордонного контролю з вивченням ознак на предмет можливих підробок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати