20 серпня 2021, 12:09

Як отримати COVID-сертифікат в Дії?

Пресслужба Мінцифри

ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія. Водночас Україна визнає сертифікати країн-членів ЄС та інших країн, що приєдналися до ініціативи Digital COVID Certificate. 

Під час спільного брифінгу Мінцифри, Віцепрем’єрки з євроінтеграції, МОЗ та ЄС пояснили особливості проєкту та розповіли, як можна отримати сертфікати.

Повідомляється, що зараз відбувається фінальне бета-тестування - Мінцифра надіслала оновлення в PlayMarket та AppStore та чекає від них підтвердження. Незабаром COVID-сертифікати запустять в Дії. Всі українці, які пройшли повний курс вакцинації, зможуть оновити застосунок до нової версії та згенерувати свій COVID-сертифікат у застосунку в декілька кліків.

Як отримати COVID-сертифікат?

COVID-сертифікат — це документ у Дії, який підтверджує статус вакцинованої особи. Сертифікат можна буде згенерувати в декілька кліків:

  • в оновленій версії застосунку потрібно натиснути "Послуги"
  • вибрати пункт "COVID-сертифікати" 
  • натиснути “Згенерувати сертифікат”
  • Дія.Підписом підписати запит на передання даних з Електронної системи охорони здоров’я до Дії

Наразі прописані терміни актуальності сертифікатів відповідно до міжнародних вимог. Наприклад, якщо ви згенерували COVID-сертифікат, то в більшості країн можете його демонструвати протягом 180 днів. Важливо розуміти, що ці строки можуть як змінюватися залежно від даних медичних досліджень, так і відрізнятися залежно від країни. 

Щоб уникнути неприємних ситуацій на кордоні, Мінцифра рекомендує українським громадянам перевіряти перелік країн, в які можна потрапити за допомогою сертифікатів, та актуальний режим в’їзду та транзиту в різних державах світу на інтерактивній онлайн-мапі Міністерства закордонних справ України. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати