24 листопада 2020, 18:56

У Мін'юсті розробили законопроєкти, які пропонують альтернативне покарання замість позбавлення волі

Прес-служба Мін'юсту України

Міністерство юстиції розробило законопроєкти, які пропонують альтернативне покарання замість позбавлення волі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мін'юст запроваджує систему рейтингування в’язниць".

Про це повідомив Міністр юстиції Укораїни Денис Малюська, зазначає прес-служба Мін'юсту.

Зазначається, що Мін’юст України у співпраці з європейськими партнерами розробили проєкти Законів "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавленню волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності" та "Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавленню волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності". Положення цих законопроєктів направлені на індивідуалізацію системи покарань та розширення переліку видів покарань, альтернативних позбавленню волі, що сприятиме зменшенню кількості осіб у місцях несвободи, забезпечить виправлення правопорушників без ізоляції від суспільства.

Денис Малюська зазначив, що наразі система виконання покарань в Україні сфокусована на ізоляції людини, на фізичному унеможливленні вчинення нею повторного злочину протягом певного періоду. "В той час, як основний фокус, що підтверджується міжнародним досвідом, має бути на ресоціалізації злочинця, на корегуванні його поведінки у суспільстві. Така незбалансованість системи і внутрішня нелогічність призводить до того, що в Україні і кількість рецидивів, і рівень злочинності загалом залишаються високими. Наше завдання – змістити фокус системи виконання кримінальних покарань і забезпечити безпеку суспільства", – зазначив Денис Малюська.

Зокрема, законопроєктом пропонується запровадити новий вид покарання – пробаційний нагляд. Передбачається, що пробація застосовуватиметься і як основне, і як додаткове покарання. В першу чергу, вона розрахована на ті випадки, де наразі суд в якості покарання призначає обмеження волі або арешт. Ця категорія – нетяжкі злочини. "Пробацією ми не замінюватимемо позбавлення волі. В якості ж додаткового покарання пробація може бути застосована, якщо суд призначив людині інший вид покарання, наприклад, виправні роботи чи штраф", – пояснив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

В першу чергу, застосування пробаційного нагляду дозволить врахувати індивідуальні ризики кожної конкретної особи, в результаті – зробить покарання більш ефективним. Крім того, – дозволить скоротити витрати на пенітенціарну систему.

Відтак, керівництво Міністерства юстиції переконане, що пробаційний нагляд більш ефективно працюватиме в інтересах суспільства, ніж підвищення розміру покарань для злочинців. Про це вже свідчить статистика органів пробації.

Протягом найближчих кількох тижнів проєкт Закону щодо альтернативних видів покарання має бути переданий на розгляд до Верховної Ради України.

Нагадаємо, 30 листопада відбудеться тестування на знання законодавства у сфері держреєстрації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати