Сьогодні, 23 липня, у Міністерстві юстиції України відбулася презентація мобільного додатку «Безоплатна правова допомога». Додаток є ще однією додатковою можливістю для отримання юридичної консультації або послуг юриста чи адвоката в суді за рахунок держави. Громадяни матимуть можливість отримати безоплатну юридичну консультацію онлайн у будь-якому зручному місці та з усього спектру правових питань.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
«Насправді раніше нічого такого не було. Ми вперше зрозуміли, що це дуже потрібний інструмент, ще на початку карантину, коли збільшилася кількість звернень до системи БПД, – зазначила заступниця Міністра юстиції України Валерія Коломієць. – Відтепер одним дотиком ви можете отримати консультацію, правову підтримку і роз’яснення ваших прав та обов’язків».
За словами першої заступниці директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксани Василяки, також у додатку передбачена можливість перевірити, чи має користувач право на безоплатну вторинну правову допомогу – захист або представництво своїх інтересів у суді. За допомогою додатку можна:
- автоматично зателефонувати на єдиний номер системи БПД 0 800 213 103 та отримати консультацію юриста;
- подати запит на отримання адресної правової допомоги;
- отримати інформацію про всі «гарячі» лінії ЦОВів, а також адреси центрів та бюро правової допомоги;
- отримати контакти інших надавачів правової допомоги за регіонами;
- прочитати консультації з найпоширеніших правових питань у українській правничій вікіпедії WikiLegalAid тощо.
Для цього треба лише завантажити у смартфон додаток «Безоплатна правова допомога» – у Play Market та App Store.
У свою чергу директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома висловив сподівання, що додаток буде системно використовуватися та дійсно буде потрібним, а виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко зазначив, що наразі мало кого можна здивувати мобільними додатками, але у даному випадку це дуже серйозний крок. «Ми залишаємося у цій роботі та зацікавлені в тому, щоби політика БПД і надалі була історією людства», - вказав він.