30 листопада 2023, 16:31

У листопаді Мінфін залучив 2 млрд доларів пільгового фінансування від міжнародних партнерів

Пресслужба Мінфіну

У листопаді 2023 року до державного бюджету України надійшло близько 2 млрд доларів США зовнішнього фінансування. Про це повідомила пресслужба Мінфіну.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна посилює партнерство з Японією у сфері медицини катастроф".

У міністерстві вказали, що кошти надаються на пільгових умовах та спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема, забезпечення соціального захисту населення, гуманітарні потреби, оплату праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я. Серед донорів у листопаді 2023 року:

  • Європейський Союз – 1,6 млрд доларів США;

  • Гарантія Великобританії через механізм Світового банку – 400 млн доларів США;

  • Світовий банк – 5 млн доларів США.

Кошти від ЄС – десятий транш у межах масштабної макрофінансової допомоги (МФД) на 2023 рік. Загальний обсяг фінансування за програмою сягає 18 млрд євро, із яких Україна вже отримала 16,5 млрд євро. Термін погашення кредиту складає 35 років, відсотки та інші платежі за обслуговування боргу замість України компенсуватимуть країни ЄС.

Як зазначається, гарантія Великої Британії – частина п’ятого додаткового фінансування в рамках проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Термін погашення: 19 років із 5-річним пільговим періодом. Загальний обсяг фінансової допомоги під гарантію Великої Британії у поточному році сягає 1 млрд доларів США.

Фінансування від Світового банку є позикою МБРР у межах проєкту Світового банку "Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя" (HEAL Ukraine). У межах спільного з МБРР проєкту у 2023 році вже залучено близько 50 млн доларів США. 

Водночас за 11 місяців 2023 року Міністерство фінансів України залучило близько 37,4 млрд доларів США зовнішнього фінансування на нагальні потреби держбюджету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати