11 серпня 2020, 18:19

У липні рівень інфляції в Україні залишилася на рівні 2,4%, - НБУ

Прес-служба НБУ

У липні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця і становила 2,4%. У місячному вимірі ціни знизилися на 0,6%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нові вимоги до реклами банків та калькулятори на вебсайтах запрацюють з 1 вересня".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що споживча інфляція очікувано перебувала нижче цільового діапазону 5% ± 1 в.п. і, більше того, виявилася дещо нижчою за траєкторію прогнозу, опублікованого в Інфляційному звіті за липень 2020 року. У липні інфляцію стримувало насамперед сповільнення зростання цін на продукти харчування за рахунок збільшення як вітчизняної, так і імпортної пропозиції.  Разом із слабким внутрішнім попитом це нівелювало інфляційний тиск з боку послаблення гривні та збільшення витрат підприємств, у тому числі на заходи з дезінфекції, на тлі відновлення роботи сектору послуг.

Так, темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки сповільнилися (до 3,5% р/р). Через млявий попит на дорожчі вироби меншими темпами зростали ціни на м'ясні продукти та продукти не першої необхідності, зокрема кондитерські вироби, морозиво, прянощі, чай. Збільшення пропозиції, у тому числі й імпортної, сповільнило подорожчання молочних виробів. Також меншими були темпи зростання цін на борошняні вироби, а оливкова та соняшникова олія залишалися дешевшими, ніж торік.

Зокрема, темпи зростання вартості послуг залишилися на рівні попереднього місяця (8,4% р/р). Прискорилося зростання вартості медичних послуг, ймовірно внаслідок збільшення захворюваності. Вищими темпами зростала вартість послуг фінансових та страхових установ, а також мобільного зв’язку. Майже повноцінне відновлення роботи сектору послуг на тлі пожвавлення економічної активності населення та збільшення витрат, у тому числі на дезінфекцію, призвело до прискорення вартості послуг закладів особистого догляду, громадського харчування, хімічного чищення, спортивних установ. Водночас слабкий попит та збереження обмежень в окремих областях стримували зростання вартості послуг кінотеатрів, готелів, туристичних послуг.

Падіння цін на непродовольчі товари уповільнилося (до -1,1% р/р). Це було зумовлене як липневим послабленням гривні, так і реалізацією відкладеного попиту з боку споживачів. Як наслідок, скоротилися темпи здешевлення товарів довготривалого вжитку, зокрема побутової техніки та електроніки, вартість автомобілів повернулася до зростання, а ліки продовжили дорожчати. Утім, курсовий чинник не мав суттєвого впливу на вартість товарів середньострокового вжитку через наявність у магазинів складських запасів, сформованих у попередні періоди. Здешевлення одягу, взуття, посуду навіть поглибилося, а ціни на домашній текстиль, товари для особистого догляду, книги сповільнили зростання.

Нагадаємо, НБУ поліпшив взаємодію банків з клієнтами під час роботи з готівкою.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати