12 червня 2020, 10:26

У КСУ відбулася зустріч із представниками Ради Європи

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

10 червня в режимі онлайн-зв’язку відбулася робоча зустріч Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького та заступника Голови Конституційного Суду Сергія Головатого з керівником відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павлом Пушкарем.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "До КСУ надійшло подання щодо конституційності "банківського" закону".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

На початку зустрічі Олександр Тупицький від імені КСУ подякував керівництву Ради Європи за їх постійну підтримку та схвальний висновок нещодавно прийнятих Конституційним Судом рішень щодо судової реформи. Він наголосив, що головною метою Конституційного Суду залишається забезпечення верховенства Конституції України та дотримання прав і свобод людини і громадянина.

У свою чергу керівник відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар запевнив, що в Раді Європи позитивно оцінюють роботу КСУ та ухвалені ним рішення, відтак вважають його міцним фундаментом верховенства права в Україні.

Крім цього, голова КСУ коротко поінформував іноземних партнерів про роботу Конституційного Суду України та про справи, що перебувають на розгляді.

Також під час зустрічі сторони мали можливість обмінятися думками з широкого кола питань, у тому числі щодо вирішення системних проблем, пов’язаних із виконанням рішень ЄСПЛ. Зокрема, окрему увагу приділено рішенням ЄСПЛ, ухваленим проти України, що перебувають на контролі Комітету міністрів Ради Європи.

Крім цього, у ході зустрічі співрозмовники обговорили можливі форми подальшої співпраці між Конституційним Судом та ЄСПЛ, а також визначили напрями подальшого співробітництва з органами Ради Європи у сфері конституційного судочинства. Зокрема, представники Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи запропонували провести в режимі відеоконференції низку спільних заходів, у тому числі тренінгів для наукових консультантів КСУ та працівників Секретаріату. Також делегацію КСУ було запрошено відвідати з робочим візитом офіс Ради Європи у м. Страсбург.

Нагадаємо, КСУ розглянув справу щодо конституційності положень закону про судоустрій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати