28 серпня 2015, 15:40

У Києві пройшов круглий стіл «Правосуддя як гарантія інвестицій в Україну»

Прес-служба ВССУ

У Києві відбулося засідання круглого столу «Правосуддя як гарантія інвестицій в Україну», повідомляє прес-служба Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Захід проведено в рамках проекту «Відкритий Суд», який ініціювала всеукраїнська громадська організація «Відкрита Україна». Метою волонтерського проекту є забезпечення громадянам права на справедливий суд, що ґрунтується на принципах гласності, відкритості та змагальності процесу.

Свої думки та пропозиції щодо проблем міжнародних інвестицій, реформування судової системи та необхідних заходів для створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні під час зустрічі висловили представники Адміністрації Президента України, судової й виконавчої влади, посольств, бізнес-палат, інвестиційних компаній, відомі юристи й міжнародні експерти.

У ході дискусії вони обговорили ризики створення та розвитку бізнесу в Україні без реальних гарантій з боку держави щодо захисту інвестицій, значення закону і рівних правил гри для бізнесу в Україні.

Європейські експерти акцентували увагу на прогалинах українського законодавства, які заважають надходженню іноземного капіталу. У свою чергу українські колеги пропонували шляхи вирішення зазначених проблем, наголошуючи на необхідності створення умов і для національного інвестора.

Учасники також поділилися досвідом щодо захисту інтересів бізнесу за допомогою механізму гласності. Участь ЗМІ у судовому процесі сприяє забезпеченню прозорості та справедливості розгляду справ, переконані експерти.

Про необхідність дотримання принципів гласності й відкритості зазначили у своїх виступах і представники судової влади – Голова ВГСУ Богдан Львов та заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко.

Крім того, Станіслав Кравченко повідомив про зміни, спрямовані на відновлення довіри до судової системи та посилення боротьби з корупцією, які відбулися протягом останнього року. Йдеться про зміни у законодавстві, які значно посилили відповідальність за вчинення корупційних діянь. Зокрема, стало неможливим звільнення від покарання з випробуванням на підставі статті 75 КК, а також призначення покарання нижче від найнижчої межі на підставі статті 69 КК. Щодо відкритості судової системи Станіслав Кравченко зауважив, що фактично усі судові засідання, крім випадків, передбачених законом (незначна кількість), розглядаються у відкритих судових засіданнях, тому всі бажаючі можуть бути присутніми. Також за законом  «Про забезпечення права на справедливий суд», що набув чинності 28 березня, суди забов`язані забезпечувати доступ журналістів до судових засідань з можливістю відеофіксації. «Крім того, відбуваються й інші якісні зміни, що, безперечно, сприятиме забезпеченню справедливого правосуддя, – наголосив Станіслав Кравченко. – І лише за умови діяльності дійсно незалежного суду, до якого існує довіра суспільства, можливий ефективний захист прав і свобод людини, юридичних осіб, збереження гарантій власності, а відтак – і покращення інвестиційного клімату в Україні».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати