Департамент суспільних комунікацій спільно з Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій розробили проєкт порядку проведення електронних консультацій у місті Києві за допомогою мобільного застосунку "Київ Цифровий" у модулі "Опитування". Про це повідомила пресслужба КМДА.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "На реконструкцію та ремонти об’єктів охорони здоров’я Києва на 2023 рік передбачено понад 790 млн грн".
Так, ідеться про обговорення проєктів нормативно-правових актів, перейменування об’єктів міської топоніміки та соціологічні опитування.
"Наразі електронні консультації відбуваються на порталі територіальної громади міста Києва, однак ця система є малоефективною, адже верифікація здійснюється через електронну пошту, що збільшує ризики "накручування" голосів. Окрім того, за даними порталу, участь у таких консультаціях бере критично мала кількість киян – у середньому за/проти один проєкт віддає свої голоси близько 6-и осіб", – зазначив директор Департаменту суспільних комунікацій Роман Лелюк.
При цьому, за його словами, застосунком "Київ Цифровий" користується вже понад 2 млн жителів столиці, що дає можливість максимально використовувати цей ресурс для залучення містян до обговорення міських політик. Він зазначив, що яскравий приклад – це перейменування вулиць.
"Минулого року загалом було проведено 25 опитувань щодо перейменувань об’єктів топоніміки на порталі територіальної громади міста Києва, у яких, у середньому на одне опитування, взяли участь 230 осіб. У застосунку "Київ Цифровий" лише за один місяць 2022 року було проведено 32 опитування щодо перейменувань, у якому взяли участь майже 417 тис. осіб. Тобто на одне опитування в середньому 13 тис. осіб, різниця колосальна", – підкреслив Лелюк.