У Києві відбулася урочиста церемонія підписання Меморандуму про стратегічне партнерство з розбудови механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників та створення першої Транснаціональної електронної лабораторії (BO TeLAB).
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У церемонії підписання брали участь представники державних органів влади, громадських та міжнародних організацій.
За словами заступника Міністра КМУ Дмитра Крейніна, підписання Меморандуму є важливим кроком. Серед іншого, він зазначив, що залишилися ще різноманітні технічні питання, проте висловив сподівання, що вони всі будуть подолані у найближчий час.
"Підписання Меморандуму сьогодні - це безперечно історична подія", - заявила заступник Міністра юстиції України Ольга Оніщук.
На її думку, питання перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників є складним та комплексним. "Проте ми впевнені у тому, що впораємося зі всіма викликами у цьому напрямі", - зазначила вона.
У свою чергу старший регіональний координатор Open Government Partnership Support Unit (Європа) Сандра Пернар зазначила, що питання перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників стосується насамперед сфери протидії корупції. Також вона привітала усіх учасників із підписанням Меморандуму.
З вітальними словами також виступив директор програми «Ефективне державне управління», GIZ Томас Мейєр, який, серед іншого, розповів про різноманітні ініціативи країн Європи у цьому напрямку.
"Україна - перша країна у світі, яка запропонувала механізм перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників через першу Транснаціональну електронну лабораторію (BO TeLAB).Зокрема, цим документом створено стратегічну групу, яка втілюватиме усі ті задуми, які ми запланували", - зазначила співголова Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд", менеджер урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" Олеся Архипська.