План видатків загального фонду державного бюджету у I півріччі 2020 року не виконано на 51 млрд грн, або 9,5%. І це при тому, що він був зменшений на 77 млрд грн.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні неналежно контролюють надходження рентної плати за радіочастотний ресурс, - Валерій Пацкан".
Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, зазначають у Рахунковій палаті.
Зазначається, що підбиваючи підсумки виконання основного кошторису країни за 6 місяців, Голова Рахункової палати відзначив поглиблення негативних тенденцій в економіці, про що, зокрема, свідчать: зниження реального ВВП на 6,7% (у I кварталі - на 1,3%); зниження випуску промислової продукції на 8,3% (у I кварталі - на 5 %); зниження імпорту товарів і послуг на 19,7% (у I кварталі - на 4,8%); зменшення кредитування і відплив прямих іноземних інвестицій.
Валерій Пацкан зазначив, що план доходів у I півріччі не виконано на 38 млрд грн, або 7,8%. При цьому вкотре доводиться говорити про негативний вплив низької якості прогнозу макроекономічних показників.
Так, Уряд наприкінці березня змінив прогноз середнього обмінного курсу гривні з 27 до 30 грн за дол. США. Фактично у січні-червні середній обмінний курс становив 25,98 грн за дол. США, тобто на 13,4% менше прогнозного. За рахунок цього недоотримано 25,5 млрд грн доходів.
"Аналогічно Уряд прогнозував скорочення імпорту товарів і послуг на 10%. Фактично у I півріччі імпорт зменшився на 19,7%, або майже вдвічі більше прогнозного. Як наслідок, недоотримано 14 млрд грн доходів", – підкреслив Валерій Пацкан.
Крім того, додав він, значними є відхилення від прогнозних показників зменшення реального ВВП і зростання цін, що також негативно вплинуло на виконання плану доходів.
"Зменшений на 77 млрд грн план на I півріччя видатків загального фонду державного бюджету не виконано на 51 млрд грн, або 9,5%. Це є наслідком недотримання розпорядниками коштів вимог Бюджетного кодексу щодо термінів затвердження паспортів бюджетних програм, економії видатків на обслуговування державного боргу і не завершення процедур закупівель", - наголосив Голова Рахункової палати.
Коментуючи надходження від державних запозичень, Валерій Пацкан зауважив, що вони становили 263 млрд грн, або третину надходжень державного бюджету. При цьому, додав він, суттєвими є ризики неотримання на прийнятних умовах запланованих на 2020 рік зовнішніх запозичень і заміщення їх внутрішніми.
Зокрема, загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу у I півріччі збільшився на 13,6% - до 2,3 трлн гривень. При цьому 60% суми зростання відбулося за рахунок девальвації з початку року гривні до іноземних валют.
"Витрати на погашення й обслуговування боргу становили 220 млрд грн, або майже третину загальних витрат держбюджету у I півріччі 2020 року, що зменшило фінансові можливості для реалізації інших бюджетних програм", - резюмував Валерій Пацкан.
Нагадаємо, Уряд схвалив зміни до бюджету Пенсійного фонду на 2020 рік.