11 липня 2020, 9:23

У червні інфляція в Україні прискорилася до 2,4%, - НБУ

Прес-служба НБУ

У червні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 2,4% (з 1,7% у травні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,2%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ оновив вимоги до реєстрації учасників платіжного ринку".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що попри прискорення споживча інфляція перебувала нижче цільового діапазону 5% ± 1 в.п. і залишалася меншою у порівнянні з прогнозом, опублікованим в Інфляційному звіті за квітень 2020 року. Зростання цін стримували слабкий внутрішній попит, сприятлива ситуація на валютному ринку та відносно низькі ціни на енергоресурси. Водночас відбувалося подорожчання сирих продуктів через несприятливі погодні умови.

Зокрема, базова інфляція не змінилася, якщо порівняти з травнем, і становила 3,0% р/р. Фундаментальний інфляційний тиск стримували слабкий  внутрішній попит та стабільна ситуація на валютному ринку.

Ціни на непродовольчі товари перебували практично на рівні попереднього місяця (1,3% р/р). Так, поглибилося падіння цін на електроніку, іграшки, товари для подорожей. Вартість автомобілів, побутової техніки, одягу і взуття також залишилася меншою, ніж торік. Сповільнилося зростання цін на фармацевтичну продукцію і товари особистого догляду.

Темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки також залишилися майже незмінними (3,7% р/р). Все ще слабкий попит та налагодження поставок після послаблення транспортних обмежень зумовили сповільнення зростання цін на м'ясні, деякі молочні та борошняні продукти. Також сповільнилося подорожчання товарів не першої необхідності, а  вартість окремих продуктів – кави, оливкової олії – була навіть меншою, ніж торік.

Також стабільною була й динаміка зростання цін на послуги (8,4% р/р). З одного боку, швидшими темпами зростала вартість медичних послуг та прискорилося подорожчання мобільного зв’язку. Натомість під впливом слабкого попиту сповільнювалося зростання вартості послуг страхування, оренди житла, фінансових та нотаріальних послуг, а також закладів громадського харчування.

Водночас стрімко прискорилося зростання цін на сирі продукти харчування  (до 5,0% р/р). Швидшими темпами дорожчали яловичина та яйця. Крім того, скоротилися темпи падіння цін на курятину, а також овочі. Спекотна погода та слабша пропозиція позначилися на цінах на фрукти, зокрема на полуницю.

Здешевлення палива дещо сповільнилося (до 26,5% р/р), відображаючи насамперед відновлення зростання світових цін на нафту в останні місяці та значний попит на паливо з огляду на високу інтенсивність користування особистим транспортом навіть після скасування обмежень на перевезення громадським транспортом.

Так, у НБУ зазначили, що фактори впливу на інфляцію будуть враховані під час перегляду макроекономічного прогнозу.

Нагадаємо, Нацбанк почав приймати звітність від небанківських фінустанов.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати