08 липня 2020, 11:11

Нацбанк почав приймати звітність від небанківських фінустанов

Прес-служба НБУ

На вебпортал Національного банку відкрито для подання звітності небанківськими фінансовими установами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Команда Нацбанку вимагає припинити тиск на НБУ".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що вебпортал уже працює в робочому режимі. Доступи користувачів до вебпорталу, які раніше зареєструвалися для тестового подання звітності, діють та використовуються для подання звітності до Національного банку України.

Так, станом на 6 червня 2020 року на вебпорталі НБУ зареєстровано більше 1500 небанківських фінансових установ, які протягом березня-червня поточного року брали участь у тестуванні звітності. Всім іншим установам, які ще не зареєструвалися на вебпорталі, потрібно пройти процедуру реєстрації згідно з пунктом 5 Інструкції про подання звітності небанківськими фінансовими установами.

Зокрема, строки подання звітності за перше півріччя 2020 року не змінюються та відповідають чинним нормативно-правовим актам НКФП. Для зручності учасників ринку на вебпорталі Національного банку оприлюднено календар подання звітності.

Вимоги Національного банку України щодо формування звітних файлів, які подаються через вебпортал, розміщено в реєстрі показників.

Нацбанк також підготував та оприлюднив описові та відеоінструкції щодо подання звітності для небанківських фінансових установ.

"Національний банк, розвиваючи діалог із стейкхолдерами, проводить регулярні зустрічі з небанківськими фінансовими установами та профільними асоціаціями в режимі онлайн. На цих зустрічах усі охочі можуть поставити запитання щодо звітності, а також обговорити технічні особливості її формування та подання. Ініціативу щодо проведення таких зустрічей можуть подавати профільні асоціації небанківських фінансових установ. У такому разі запрошуються усі члени асоціації чи об’єднання", - зазначили у НБУ. 

Також найближчим часом на вебсайті НБУ будуть оприлюднені так звані "Питання-відповіді" на найпоширеніші запитання, які виникають під час подання звітності. Детальну інформацію щодо порядку взаємодії з регулятором загалом та щодо особливостей подання звітності зокрема викладено в "Путівнику для небанківських фінансових установ".

Нагадаємо, другий аукціон своп процентної ставки відбудеться 15 липня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати