03 вересня 2021, 19:06

У Брюсселі стрес лікуватимуть відвідуванням музеїв: як це працюватиме

Лікарі у Брюсселі у межах запровадженого тримісячного випробування зможуть призначати відвідування музеїв для відновлення психічного здоров'я після пандемії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відновлення психічного здоров'я працівників: Nike надала працівникам додатковий тиждень відпустки"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Пацієнтам, які лікуються від стресу в лікарні Бругманна (одній з найбільших у столиці Бельгії), запропоновано безкоштовне відвідування п’яти державних музеїв міста, що охоплюють теми від моди до каналізації. Результати пілотного проєкту будуть опубліковані наступного року з наміром продовжити цю ініціативу. Передбачається, що завдяки такому методу вдасться полегшити симптоми вигорання та інші форми психічних розладів.

Дельфіна Хауба, керівник відомства з питань культури у Брюсселі, сказала, що її надихнула схема у Квебеку (Канада), де лікарі можуть призначити пацієнтам до 50 відвідувань музеїв на рік. У брюссельському проєкті такі відвідування будуть призначені окремим людям та групам пацієнтів з лікарні Бругманна. «Криза Covid-19, що загострила стрес, вигорання та інші патології, довела актуальність такого проєкту», – зауважила пані Хауба.

Проєкт включає музеї на Гран-Плас, Музей моди та мережива на Рю-де-ла-Віолетта, Музей каналізації біля залізничної станції Міді та Гардероб Манекен-Піс. Центр сучасного мистецтва на площі Сент-Катерини також є частиною проєкту. Дельфіна Хауба сподівається, що приватні музеї та колекції мистецтва теж приєднаються до проєкту в майбутньому. «Я впевнена у спроможності та солідарності всіх бельгійських музеїв надати вільний доступ та підтримку вразливій ​​аудиторії, – зазначила вона. – Було доведено, що мистецтво може бути корисним для психічного та фізичного здоров'я».

Подібні ідеї соціального спрямування, які використовуються, зокрема, для полегшення страждань людей з деменцією, були випробувані у Великобританії. Звіт 2017 р. загальнопартійної парламентської групи рекомендував закладам охорони здоров’я включати мистецтво у рецепти, а лікарям – наголошувати на перевагах мистецтва у процесі лікування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати