09 квітня 2024, 14:28

У Британії жінка виграла справу після того, як бос назвав її "емоційною та плаксивою"

The Guardian

Жінка з Йоркширу (Англія) виграла справу про дискримінацію після того, як керівник назвав її "дуже емоційною та особливо плаксивою". Про це пише The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Заходи для захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства від подальших загроз: що треба знати".

Суд постановив, що такий опис вагітної жінки на робочому місці прирівнюється до дискримінації.

Гіндс

(Нікола Гіндс, фото: Solent News & Photo Agency)

Що відомо

37-річна Нікола Гіндс працювала в аутсорсинговій компанії Mitie. У квітні 2020 року Гіндс дізналася про свою вагітність і повідомила про це начальству, однак у жовтні заявила, що не справляється з робочим навантаженням після двох панічних атак протягом тижня.

Суд постановив, що начальство розглянуло скаргу "невміло". Керівник-чоловік Гіндс узагалі не відповів їй, натомість написав електронною поштою іншому колезі, що Гіндс "стала дуже емоційною та особливо плаксивою", запропонувавши їй піти в неоплачувану відпустку.

Роджер Тайнан, суддя з трудових спорів, заявив, що бос Гіндс, Нав Каллі, створив стереотипне уявлення про неї як про "емоційну, гормональну вагітну жінку, і що в конкретних обставинах його опис її як емоційної та плаксивої був зневажливим і принижуючим".

"Ми дійшли висновку, що вона не повністю контролює свої емоції через вагітність, тому висуває необґрунтовані вимоги", сказав він.

Як зазначається, співбесіда в червні 2021 року, під час якої обговорювалися потреби Гіндс після повернення з декретної відпустки, була описана як "неадекватна". Вона звільнилася у вересні 2021 року. Скарги жінки на звільнення та дискримінацію у зв'язку з тим, як Каллі описав її та розглянув її скаргу, були підтримані.

Суддя Тайнан сказав: "На нашу думку, сукупне ставлення [Mitie] до [пані Гіндс] протягом періоду після її повернення з декретної відпустки до вересня 2021 року було достатньо серйозним, щоб підірвати довіру та впевненість, що дало їй право звільнитися з роботи. Ми переконані, що непроведення оцінки ризиків, а також бездіяльність пана Каллі в жовтні 2020 року стали суттєвими факторами, які вплинули на її рішення звільнитися".

У виданні вказали, що жінка отримає компенсацію пізніше.

Сама Гіндс зазначила: "Моє рішення звільнитися було не тільки для того, щоб виправити неймовірний біль і страждання, через які вони змусили мене пройти, але й для того, щоб дати надію всім іншим молодим і майбутнім матерям, щоб показати їм, що ви можете зробити це без величезних судових витрат і з правильною підтримкою. Після 12 років наполегливої праці та самовідданості я закінчила свою кар'єру зломленою жінкою, позбавленою всієї своєї впевненості".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати