20 липня 2020, 16:51

У Антикорстратегії необхідно передбачити заборону на втручання у діяльність ВРП, - судді у відставці

Прес-служба ВРП

У проекті Антикорупційної стратегії на 2020-2024 рр. необхідно передбачити заборону на втручання у діяльність Вищої ради правосуддя як конституційного органу, унеможливити будь-який вплив на органи суддівського самоврядування, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України і судову гілку влади загалом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: батько, який не цікавиться дитиною, може втратити батьківські права".

На цій потребі наголошують члени Громадського об’єднання "Всеукраїнська асоціація суддів у відставці" у своєму висновку щодо проекту стратегії, повідомляє прес-служба ВРП.

"У проекті Антикорупційної стратегії на 2020-2024 рр. необхідно передбачити не просто декларативний захист суддів, а реальну сувору юридичну відповідальність за втручання в суддівську діяльність як посадових осіб, так і будь-яких інших осіб, які займаються підривною, наклепницькою діяльністю", - йдеться у документі.

Судді у відставці наголошують, що особи, які намагаються нав’язати громадянам думку щодо суцільної корумпованості всієї судової системи та її керівних органів, переслідують свої цілі та намагаються встановити антиконституційний контроль над судовою владою.

На думку членів асоціації, вказані дії відбуваються із залученням "професійних активістів" та інтернет-ресурсів із низькою соціальною відповідальністю. "Ці особи не мають жодного уявлення про те, як працює судова система, не розуміють, наскільки важка та відповідальна суддівська праця. При цьому коментують на замовлення рішення судів, обливаючи брудом не тільки суддю, який постановив те чи інше рішення, а й усю судову систему. Як правило, такі дії мають замовний характер і мають на меті здійснити вплив на суд у неконституційний спосіб", - зазначено у висновку.

Асоціація наголошує, що громадськість, яку планують залучити до діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, має бути професійною та відповідальною.

Також зазначається, що Всеукраїнська асоціація суддів у відставці у повному обсязі підтримала висновок ВРП щодо проекту Антикорупційної стратегії на 2020-2024 рр. На думку асоціації, проект потребує суттєвого доопрацювання, адже він суперечить основним засадам конституційного ладу України.

Нагадаємо, голова ДСА оприлюднив заяву щодо дій НАБУ в ДСА 17 липня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати