20 липня 2020, 10:20

ЄСПЛ: батько, який не цікавиться дитиною, може втратити батьківські права

ECHR. Ukrainian Aspect

Якщо батько не підтримує стосунки з дитиною, його можна позбавити батьківських прав. І в цьому немає порушення права на сімейне життя, гарантованого Конвенцією.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зв’язки судді із стороною у справі не завжди свідчать про упередженість правосуддя, - ЄСПЛ".

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі "Ілля Ляпін проти Росії" (заява (№ 70879/11), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Як зазначається, у 2011 році районний суд позбавив Іллю Ляпіна батьківських прав на його сина. Було встановлено, що він не мешкав з дитиною з 2003 року, коли розлучився із дружиною. Він також не брав участі у вихованні сина з 2004 року і лише зрідка надавав хлопчику фінансову підтримку.

Так, суд дійшов висновку, що сімейні зв’язки між біологічним батьком і дитиною були втрачені, а хлопець вважав своїм батьком нового чоловіка колишньої дружини Ляпіна. Відтак, у найкращих інтересах дитини було позбавлення Ляпіна батьківських прав на сина і залишення хлопчика під повною опікою матері. Ляпін оскаржував таке рішення, але безуспішно.

Тоді він звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, чоловік скаржився на свавільне позбавлення батьківських прав на сина.

Але Суд у Страсбурзі не знайшов у рішеннях національних судів РФ порушень конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Ілля Ляпін проти Росії" (заява (№ 70879/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, футболку з "принтом" поліцейського чобота ЄСПЛ оцінив у € 4,5 тис.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати