10 вересня 2020, 18:39

У 2019 році приватні виконавці зібрали 20% від загальної суми стягнутих боргів

Підсумки міжнародної конференції «Приватне виконання в Україні: шлях до ефективної реформи»

Прес-служба АПВУ

В Україні не виконується близько 97% судових рішень. Ця цифра – вирок для держави, яка взяла курс на євроінтеграцію і прагне залучити в економіку іноземні інвестиції, ця цифра – гучний дзвіночок, що Україна потребує негайної комплексної реформи системи виконання судових рішень. Якою має бути ця реформа і яка в ній роль приватних виконавців – про це йшла мова під час міжнародної конференції «Приватне виконання в Україні: шлях до ефективної реформи», яка відбулась 10 вересня в м. Одеса.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Презентовано оновлений портал відкритої фінансової звітності держпідприємств".

«Україна є країною-аутсайдером щодо виконання судових рішень. Статистика свідчить, що реалізовується лише 2,6% вердиктів української Феміди. Які це наслідки має для країни? Все просто – незахищеність прав власності відлякує від нас інвесторів, громадяни втрачають довіру до рідної країни, держбюджет недоотримує мільярди гривень. Підвищити відсоток виконання судових рішень – це виклик сьогодення і ми, як представники незалежної професії приватних виконавців, готові його прийняти. Більш того, ми його прийняли ще в 2017 році і демонструємо досить високі результати своєї роботи», - заявив член АПВУ Андрій Авторгов.

Лише у 2019 році приватні виконавці зібрали 20% від загальної суми стягнутих боргів, складаючи лише 4,5% загальної кількості виконавців. Того ж року 213 приватних виконавців реалізували більше майна у рахунок стягнення, ніж всі 4 472 державні виконавці (754,8 млн грн проти 725,4 млн грн).

«На сьогодні в нашій команді вже 249 приватних виконавців. Всі члени Асоціації приватних виконавців України – досвідчені юристи, адвокати, колишні державні виконавці. Ми хочемо і готові працювати більше і краще. Ми готові допомагати державі, примножуючи відсоток виконання судових рішень, але для цього держава має створити умови для розкриття приватними виконавцями сповна свого потенціалу», - заявив заступник АПВУ Олександр Сивокозов.

Він зазначив, що на сьогодні на розгляді в Верховній Раді знаходиться європейський пакет законопроєктів (№№3726-3729), який створює передумови для проведення комплексної реформи примусового виконання судових рішень, в тому числі зрівноваження права приватних і державних виконавців, розширення прав помічників приватних виконавців, запуск автоматизованої системи арешту і списання коштів боржника, створення повноцінної електронної системи документообігу. Законопроєкти розроблялися із залученням експертів, наукової спільноти, з врахуванням пропозицій стейколдерів, на основі найкращих європейських практик та за підтримки Проєкту Європейського Союзу «Право-Justice».

«Країні потрібні такі нові правила виконавчого провадження. Приватні виконавці зі свого боку гарантують, що судові рішення будуть виконувати виключно в межах правового поля. А якщо раптом хтось з колег схибить – реакція не забариться. Нікого покривати не збираємось, але до останнього будемо захищати «своїх» від стороннього тиску», - зазначив голова Комітету з етики АПВУ Валерій Притуляк.

Нагадаємо, Максима Якубовського призначено заступником Генпрокурора.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати