29 вересня 2022, 19:01

«Твоя безпека – наша робота»: як Служба судової охорони захищає українське правосуддя

29 вересня відбулася пресконференція, присвячена старту спільної ініціативи Служби судової охорони та Консультативної місії Європейського Союзу в Україні – інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


6R7A8104

Мета інформаційної кампанії – донести до українців, що суди – це безпечне місце, але за умови дотримання правил. Кампанія триватиме з жовтня по листопад 2022 року.

Олександр Баланда, заступник Голови Служби судової охорони, розповів про те, з якими викликами стикається ССО, та про ризики, які заявилися з початком повномасштабного вторгнення. «Замінування, блокування будівель, погрози суддям та учасникам судового процесу стали буденністю для української системи правосуддя, тому в 2019 р. було створено Службу судової охорони, основне завдання якої – безпека судової влади. Наше завдання – щоб кожна людина, що відвідує судові установи, почувала себе у безпеці», - повідомив заступник Голови ССО.

Він розповів, що з часу створення Служба судової охорони була присутня на 7,5 млн судових засідань, з яких понад 8,5 тис – резонансні. Тілоохоронці ССО забезпечили особисту безпеку понад 50 суддям, на чию адресу лунали погрози.

6R7A8049

У Службі судової охорони зауважують, що з початком повномасштабної збройної агресії кількість порушень суттєво збільшилась. Так, з січня по серпень 2022 р. відвідувачі намагалися пронести у судові установи 2429 одиниць вогнепальної зброї. Це в 18,5 разів більше, ніж за аналогічний період 2021 р. (131 одиниця). Також у ССО повідомили, що з початку збройної агресії Служба взяла під охорону ще 46 судів.

Інфографіка «Де судова охорона найбільше відвернула небезпек»

 

Маура О'Салліван, керівник апарату Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні, розповіла про внесок Служби судової охорони у зміцнення довіри суспільства до судової системи та про роботу Місії.

Вона повідомила, що Консультативна місія працює в Україні з 2014 р., головний фокус місії – надання стратегічних рекомендацій та підтримка українського сектору цивільної безпеки.

Маура О'Салліван наголосила на важливості довіри суспільства до судової системи та зазначила, що робота ССО з підтримки порядку та безпеки у судах та взаємодія служби з громадою формують цю довіру. Окрім того, з початком збройної агресії обов’язки Служби судової охорони розширились.

«Ми були вражені кількістю заборонених предметів, які намагаються пронести до суду, це демонструє важливість Служби судової охорони, і це одна з причин, чому ми фінансуємо такі кампанії», - підкреслила спікерка.

За її словами, кампанія має дві цільові аудиторії: професійна юридична спільнота та громадяни, які залучені до судових процесів.

Результати дослідження щодо ставлення до безпеки в суді

У межах інформаційної кампанії випустили низку відеороликів про роботу Служби судової охорони, інформаційні постери, а також анонсували серію підкастів, де розповідатимуть про найцікавіші випадки з роботи. Крім того, цієї осені у судах Києва та Київської області встановлять спеціальну інсталяцію - інтерактивний куб «Суд очима ССО». Інсталяція розповідатиме про особливості роботи Служби, продемонструє зразки заборонених предметів, які намагалися пронести до судових засідань, а також дозволить кожному виявити правопорушника, як це щодня роблять співробітники та співробітниці Служби.

6R7A8025

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати