16 вересня 2021, 19:03

TikTok запускає службу психологічної підтримки

Соціальна мережа TikTok оголосила про запуск набору функцій, метою яких є допомога користувачам побороти проблеми психічного здоров'я та запобігти думкам про самогубство. Новостворені функції включають поради з добробуту та ментального здоров’я, а також підтримку людей, які борються з харчовими розладами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Штраф та догана: британську юристку покарали за публікацію в соцмережах"

Про це повідомляє вебсайт BBC.

Планується також додати функцію втручання у пошукові запити користувача: якщо особа здійснюватиме пошук термінів та слів, пов’язаних із самогубством, то система надсилатиме такому користувачеві контакти екстреної психологічної допомоги.

TikTok ініціював створення нових функцій після того, як соціальна платформа Instagram опинилася під новим контролем щодо її впливу на добробут користувачів.

У своєму оголошенні TikTok зазначив: «Ми піклуємося про нашу спільноту та завжди шукаємо нові шляхи, за допомогою яких можемо підтримувати їхній добробут. Ми вживаємо додаткових заходів, щоб спростити людям пошук ресурсів, коли вони їм потрібні на TikTok». Нові ресурси, за словами компанії, будуть впроваджені в усьому світі у найближчі місяці.

TikTok, так само як інші конкуруючі з ним соціальні медіа, піддавався ретельному вивченню впливу, який він може мати на психічне здоров'я своїх користувачів, особливо підлітків.

У звіті Інституту освітньої політики та довіри було виявлено, що психічне здоров’я підлітків погіршується через інтенсивне використання соціальних мереж. Це було пов'язано з негативним самопочуттям і самооцінкою, незалежно від психічного стану молодої людини. Все більше дівчат відчувають депресію та мають почуття безнадійності.

Оголошення TikTok поширилося, коли The Wall Street Journal повідомила, що Instagram неодноразово виявляв, що в певних ситуаціях платформа може завдати шкоди психічному здоров'ю підлітків. Згідно зі звітом Instagram, компанія вже два роки вивчає вплив програми на психічне самопочуття своїх молодих користувачів. У документі також йдеться, що дослідження неодноразово виявляло шкідливий вплив на значну частину користувачів, особливо на дівчат-підлітків.

У своїй заяві Instagram визнав наявність досліджень, про які повідомляє The Wall Street Journal, але зауважив, що історія «зосереджена на обмеженому наборі висновків і висвітлює їх у негативному сенсі».

Компанія соціальних медіа заявила, що підтримує дослідження, адже «воно демонструє нашу прихильність до розуміння складних та важких проблем, з якими можуть зіштовхнутися молоді люди, та інформує про наші спроби допомоги тим, хто відчуває ці проблеми».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати