13 вересня 2021, 19:04

Штраф та догана: британську юристку покарали за публікацію в соцмережах

Британських юристів закликали ретельніше стежити за своїми обліковими записами у соціальних мережах, після того як одну з працівниць прокуратури дорікнули за те, що вона поділилася публікаціями групи Britain First у Facebook.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Facebook звинувачують у сексистському розміщенні реклами вакансій"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Кім Кендалл, старша юристка Коронної прокуратури (CPS), поділилася петицією від ультраправої групи Britain First, яка закликала зруйнувати статую Нельсона Мандели. У пості висловлені звинувачення Мандели як «комуністичного та терористичного масового вбивці», якого слід «відправити на смітник історії».

Під цим дописом з’явилися інші публікації, спрямовані на розслідування Органом регулювання діяльності адвокатів (SRA). Кендалл поділилася повідомленнями на піку кампанії Black Lives Matter. Це міжнародний антирасистський рух активістів, метою якого є боротьба з насильством темношкірого населення. Вони займаються організацією акцій протесту, демонстрацій проти поліцейського насильства та расової дискримінації у правовій системі.

Юридична спільнота не залишила поза увагою цю публікацію, висловила своє занепокоєння і схвалила рішення Органу регулювання діяльності адвокатів видати Кім Кендалл офіційну догану.

Аттік Малік, секретар Товариства азійських юристів, зазначив, що він та його колеги закликають адвокатів до більшого моніторингу своїх облікових записів у соціальних мережах. «Той факт, що SRA задовольнив цю скаргу, посилає сильний та необхідний сигнал, щоб зберегти довіру населення до професії», – прокоментував пан Малік.

Еш Махмуд з Drummond Solicitors, один з адвокатів, який скаржився на публікації Кендалл у соціальних мережах, також схвалює санкцію проти Кендалл: «Юристи на відповідальних та публічних посадах повинні нести відповідальність за свої дії. Безперечно, CPS повинна більш уважно стежити за цими акаунтами в соціальних мережах».

Орган з регулювання діяльності адвокатів вирішив, що Кендалл ділилася невідповідними публікаціями у своєму акаунті в соціальних мережах, що спричиняло образи інших громадян та підривало довіру, надану їй як представнику юридичних послуг. У постанові SRA додається, що Кендалл не діяла таким чином, щоб підтримувати довіру суспільства та довіру до професії адвоката, що надаються уповноваженим особам, а також не діяла таким чином, щоб заохочувати рівність, різноманітність та інклюзію. Їй видали догану і зобов’язали сплатити штраф у розмірі 600 фунтів стерлінгів.

У керівництві CPS зазначили, що працівники повинні гарантувати, що будь-яка заява, викладена на загальнодоступних форумах, незалежно від того, чи це зроблено у вільний час та приватно, не суперечитиме їхнім професійним обов’язкам згідно з Кодексом поведінки CPS. Представник CPS зауважив, що організація не коментує окремі випадки та не підтверджує, чи Кендалл все ще працевлаштована у CPS.

Санкції SRA щодо адвокатів за публікації в соціальних мережах трапляються рідко, але не безпрецедентно. Адвокат Марк Льюїс був оштрафований на 2500 фунтів стерлінгів разом зі значними витратами у 2018 р. за надсилання «образливих і непристойних» повідомлень у Twitter та Facebook.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати