8 січня ц.р. Дисциплінарна комісія приватних виконавців припинила діяльність приватного виконавця Івана Жаботинського. Ця подія викликала певний ажіотаж в професійних колах. Ми продовжуємо слідкувати за розвитком подій. Так, на 21 січня 2019 р. заплановане позачергове засідання Комітету АПУ з Конкурсного права. Причина - у зв'язку із запровадженням постійного моніторингу дотримання принципу верховенства права Дисциплінарною комісією приватних виконавців. То ж на порядок денний винесено два питання:
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
1. Обговорення кризової ситуації, що склалася у зв'язку з притягненням приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності за виконання судових рішень. Розглянуть кейси: Івана Жаботинського та Андрія Авторгова.
Нагадаємо 05.09.2018 р. Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв рішення, яким задовольнив позов приватного виконавця Андрія Авторгова, та скасував рішення Дисциплінарної комісії приватних виконавців від 14 травня 2018 р. та наказ Міністерства юстиції України від 16 травня 2018 р. про припинення його діяльності як приватного виконавця. Позицію апеляційного суду підтримав і ВС , відмовивши у відкритті касаційного провадження.
2. Створення координаційної ради з моніторингу дотримання принципу верховенства права Дисциплінарною комісією приватних виконавців.
Голова зазначеного комітету АПУ Ірина Сербін досить емоційно відреагувала на рішення Дисциплінарної комісії, про що написала на свої сторінці у Facebook, закликавши всю юридичну спільноту не мовчати.
(для перегляду натисніть на зображення)
Не менш емоційно відреагув на рішення Комісії Андрій Авторгов, який розкритикував реформу приватного виконання.
ЮГ звернулася безпосередньо до пана Жаботинскього з проханням прокоментувати ситуацію і відповісти на кілька питань.
- У чому суть конфлікту та чому, на Вашу думку, Мін'юст припинив Вашу діяльність?
- Хочу трохи Вас виправити. Мою діяльність було припинено рішенням Дисциплінарної комісії приватних виконавців, до складу якої входять 4 представники Мінюсту, 4 приватні виконавці та один суддя. Всього 9 осіб. Щодо конфлікту, то, на мій погляд, певні особи намагаються «вибити» з професії тих виконавців, які не погоджуються грати за неофіційними правилами – платити процент від винагороди, не виконувати рішення, що на «стопі» і т.д. Першим був Андрій Авторгов, атепер настала моя черга.
- Наскільки ми розуміємо, офіційної інформації Дисциплінарної комісії щодо рішення стосовно Вас не було.
- Так, наразі ніякої інформації немає. Рішення комісії оформлюється протоколом. Секретар комісії обіцяв надати протоколтоді, коли буде готовий, однак поки що на зв’язок не виходив.
- Чи будете Ви оскаржувати це рішення у суді?
- Однозначно буду. Я вже подав відповідний позов до Мін’юсту та Дисциплінарної комісії. Сумнівів у тому, що я доведу свою правоту, у мене немає. Питання тільки в часі.
- Чи зверталися ви в Асоціацію приватних виконавців?
- Щодо незаконного тиску на мене у справах по стягненню коштів з ПАТ «Промінвестбанк» я звертався і до Асоціації приватних виконавців, і до Мін’юсту, однак будь-якої реакції немає. На мій погляд, ці органи першими повинні були відреагувати. Як взагалі у правовій державі могло статися, що суд першої інстанції блокує виконання рішення, підтримане Верховним Судом?
- Ви офіційно зверталися в АПУ?
- В Асоціацію правників України я офіційно не звертався, оскільки потреби в цьому не бачу. На засіданні Дисциплінарної комісії була присутня Ірина Сербін – голова Комітету з конкурсного права АПУ, яка особисто бачила ту виставу. Користуючись нагодою, хотів би подякувати всім, хто прийшов мене тоді підтримати.
- Які Ваші прогнози від позачергового засідання Комітету АПУ з Конкурсного права, який відбудеться 21 січня?
- На засіданні комітету з Конкурсного права має бути створена Координаційна рада з моніторингу дотримання принципу верховенства права Дисциплінарною комісією. На мій погляд, це може бути першим кроком зі встановлення реального громадського контролю за діяльністю Дисциплінарної комісії.
Наразі редакція "Юридичної Газети" очікує на публічну позицію Дисциплінарної комісії приватних виконавців з цього питання.