Близько 6,5 тис. робочих місць в судах буде скорочено і багато судів закрито в рамках модернізації судової системи, що проводиться британським урядом шляхом впровадження онлайн-заяв та віддалених відеослухань.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Служба судів і трибуналів (HM Courts & Tribunals Service) випустила чотири документи, в яких пояснюється, як перехід на цифрову роботу впливатиме на кримінальні, цивільні та сімейні суди, а також трибунали. Тепер очікується фідбек від суддів.
Читайте також: «Парламент Великої Британії ухвалив «акт Магнітського»».
Масштабна програма модернізації вартістю 1 млрд фунтів стерлінгів впроваджує віддалені відеослухання, онлайн-заяви на незначні правопорушення, можливість відтворення відео для присяжних у їхніх нарадчих кімнатах та скорочує кількість залів суду. Крім того, пропонується зменшити кількість співробітників з 16 500 до 10 000 у 2016-2022 рр.
Нова єдина процедура судочинства, запроваджена в 2016 р., в підсумку буде застосована до 840 тис. справ на рік. За цією процедурою, якщо обвинувачений визнає себе винним онлайн чи в письмовій формі, справа буде розглянута одним суддею, який працює з юрисконсультом, а рішення та вирок буде записано в цифровій формі. Процедура застосовуватиметься до простих злочинів, за які не передбачено позбавлення волі у випадках, коли жертва не може бути ідентифікованою. Деякі спори теж можуть вирішуватися шляхом відеослухань.
Нова комп’ютерна система буде впроваджена для всіх кримінальних справ у магістратах та Суді Корони, проте справи, пов’язані з національною безпекою, там не зберігатимуться.
Несудовий персонал буде уповноважений виконувати рутинну роботу, якою наразі займаються судді. «Процеси будуть послідовними, передбачуваними та легшими для розуміння, особливо для позивачів», – зазначається в документах.
Також у них містяться коментарі різних високопоставлених суддів, які висловлюють занепокоєння з приводу фінансування та «зношеності» судів.
За інформацією The Guardian.