12 травня 2021, 17:37

Суддю Печерського райсуду м. Києва притягнуто до дисциплінарної відповідальності

Пресслужба ВРП

Рішення про притягнення судді Печерського районного суду міста Києва Світлани Смик до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця ухвалила Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 12 травня 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП відмовилась притягувати до дисциплінарної відповідальності суддів ВАКС"

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Об’єднану дисциплінарну справу щодо судді відкрито за фактами затягування розгляду адміністративних матеріалів.

Встановлено, що значна кількість адміністративних справ за статтею 130 КУпАП та одна справа за статтею 124 КУпАП вперше були призначені до розгляду поза межами строку, встановленого законом для розгляду цієї категорії справ. 

У багатьох випадках судові засідання вперше призначались суддею після закінчення тримісячного строку притягнення особи до відповідальності (з інтервалами від двох місяців до двох років двох місяців) і лише в деяких – до закінчення такого строку.

Суддя закрила провадження у справах за статтею 130 КУпАП у зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності у 76% випадків за період із 1 січня 2018 року до 31 березня 2020 року.

Дисциплінарна палата встановила, що суддя допустила затягування розгляду справ про адміністративні правопорушення, не вжила належних заходів для забезпечення розгляду справ у розумний строк, що призвело до порушення строків розгляду адміністративних справ, а також застосувала формальний підхід до розгляду справ.

Третя Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що вказані обставини свідчать про вчинення суддею Смик С.І. дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 2 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», – безпідставне затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, тому вирішила застосувати до неї дисциплінарне стягнення у виді догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.

Рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя може бути оскаржене до Вищої ради правосуддя в порядку і строки, що встановлені статтею 51 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати