06 березня 2021, 11:31

Суд присяжних зобов'язав Intel виплатити $2,18 млрд за порушення патентних прав

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

За даними Bloomberg, журі присяжних у Техасі вирішило, що Intel повинна виплатити $2,18 млрд за порушення двох патентів, що належать VLSI Technology. Рішення було винесене 2 березня ц.р. в Окружному суді США Західного округу Техасу. Пікантність ситуації полягає в тому, що ця компанія не існувала вже близько 20 років, а повстала з попелу в 2019 р. з однією лише метою — подати в суд на Intel. Самі патенти були зареєстровані якраз у цей проміжок часу, до того ж, на інші компанії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Глобалізація інновацій у 2020 р., всупереч пандемії Covid-19: дослідження ВОІВ"

VLSI Technology була заснована у 1979 р. і займалася розробкою напівпровідникових продуктів. Вона припинила своє існування в якості незалежної компанії у 1999 р., коли її придбала Philips за $1 млрд. Пізніше її активи перейшли в дочірню компанію Philips NXP. Повідомляється, що NXP також отримає частину виплати від Intel.

Свого часу VLSI Technology брала участь у спільному проекті Apple і Acorn, метою якого було виробництво перших ARM-процесорів. Сама ARM з'явилася у 1990 р. як ліцензіар інтелектуальної власності на напівпровідникову продукцію за підтримки Acorn, Apple і VLSI Technology.

Технічно патенти, що фігурують у позові, більш нові, ніж історія VLSI Technology. Компанія припинила існування як незалежний суб'єкт у 1999 р., а патенти були видані компаніям Freescale Semiconductor і Sigmatel і датовані 2009, 2010 і 2012 рр. Найбільш рання патентна заявка була оформлена у 2005 р. Як зазначає Bloomberg, усі ці патенти були передані на користь відтвореної VLSI у 2019 р. Це товариство з обмеженою відповідальністю, прикріплене до Fortress Investment Group.

З огляду на всю цю історію, на свій захист Intel аргументувала, що VLSI є зомбі-брендом. «VLSI взяла з полиці два патенти, які не використовувалися протягом 10 років, і сказала: «Ми хочемо $2 млрд», — заявив представник Intel присяжним. «Обурлива» вимога з боку VLSI «обтяжить справжніх новаторів».

Проте присяжні визнали вимоги VLSI Technology правомірними і прийняли рішення присудити за порушення патентів на користь позивача приблизно десяту частку річного прибутку Intel — $2,18 млрд. Йдеться про патенти, пов'язані з «управлінням тактовою частотою в електронному пристрої», «метод мінімальної робочої напруги пам'яті» і «масштабування розміру пам'яті на основі напруги».

Журі присудило VLSI $1,5 млрд за порушення патенту США №7 523 373 і $675 млн за порушення патенту США №7 725 759. Якщо рішення буде підтриманt, воно стане найбільшою компенсацією патентної шкоди в історії США.

Журі заперечує умисне порушення

У своїй скарзі компанія звинуватила Intel у тому, що вона «свідомо закриває очі» на існування патентів і «навмисно продовжувала безглуздо, зловмисно і кричуще порушувати їх, нерозважливо нехтуючи патентними правами VLSI». Додається також, що «дії Intel, що порушують авторські права, були і залишаються свідомо протиправними», і стверджується, що компанія повинна відшкодувати збитки у сумі понад $2,2 млрд. Intel заперечила, що у VLSI немає продуктів, а її єдиний потенційний дохід пов'язаний з судовим позовом.

Виробник мікросхем заперечував порушення будь-якого з патентів і стверджував, що патент '759 недійсний, оскільки поширюється на роботу, виконану інженерами Intel. Журі спростувало цей аргумент, заявивши, що Intel несе відповідальність за порушення обох патентів, але не погодилося з твердженнями VLSI, що виробник мікросхем «навмисне порушив». Інакше окружний суддя Алан Олбрайт міг би збільшити розмір премії до трикратного розміру суми, встановленої журі.

У своїй заяві виконавчий директор VLSI Майкл Столярський сказав, що компанія «рада, що журі визнало цінність інновацій, відображених у патентах, і дуже задоволена вердиктом журі».

Intel заявила, що боротьба ще не закінчена: «Intel категорично не згодна з сьогоднішнім вердиктом присяжних. Ми маємо намір подати апеляцію і впевнені, що переможемо».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати