07 вересня 2021, 14:26

Стимули для індустріальних парків: Верховна Рада прийняла Закон

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України "Про індустріальні парки", спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Інвестиційний форум Києва цього року буде присвячений смарт-розвитку та креативній трансформації"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законом визначено поняття «індустріальний (промисловий) парк», згідно з яким індустріальний парк - визначена ініціатором створення індустріального парку відповідно до містобудівної документації облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері переробної промисловості, переробки промислових та/або побутових відходів (крім захоронення відходів), а також науково-технічну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій на умовах, визначених цим Законом та договором про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку.

На території індустріальних парків не може здійснюватися діяльність з виробництва підакцизних товарів (крім виробництва автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засоби для перевезення вантажів) та господарська діяльність, що підпадає під ліцензування.

Законом запроваджуються фінансово-інвестиційні стимули для індустріальних парків:

  • визначена компенсація керуючим компаніям, ініціаторам створення - суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків 50 % витрат на підключення та приєднання до електромереж;
  • визначена компенсація учасникам індустріальних парків відсоткових платежів за кредитами у залежності від частки експорту продукції власного виробництва у загальному доході від їх господарської діяльності;
  • визначена часткова компенсація інвестицій учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснених протягом перших 3-х років господарської діяльності в межах індустріального парку.

Згідно із Законом, функціонування індустріальних парків спрямоване на: залучення інвестицій та розвиток економіки України; вирівнювання економічного розвитку регіонів та підвищення якості життя населення України; запровадження інноваційних та енергозберігаючих технологій; створення нових робочих місць; сталий розвиток та захист навколишнього природного середовища.

До об’єктів, що можуть розміщуватися на території індустріального парку належать:

1) офіси керуючої компанії, учасників та інших суб'єктів індустріального парку, фінансові установи, об’єкти маркетингу та реклами;

2) заклади дошкільної освіти, заклади загальної середньої освіти, заклади вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти;

3) наукові парки, акселератори, лабораторії з розвитку інноваційних технологій;

4) багатоцільові зали для проведення наукових конференцій та інших заходів;

5) пожежні частини;

6) озеленені території;

7) виробничі, складські будівлі та споруди, об'єкти логістичної інфраструктури;

8) інженерні будівлі та споруди;

9) об’єкти поводження з відходами (крім захоронення відходів);

10) інші об’єкти, не заборонені законодавством.

Законом передбачено положення щодо включення / відмови у включені/ виключені індустріального парку до Реєстру індустріальних парків.

Законом встановлено, що державне управління у сфері створення та функціонування індустріальних парків на території України здійснюється в межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства України Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну інвестиційну політику, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику щодо створення і функціонування індустріальних парків на території України (уповноважений державний орган), місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Законом встановлено обмеження щодо створення індустріальних парків. Так, ініціатор створення, керуюча компанія, учасник або інший суб'єкт індустріального парку не можуть бути створені/засновані фізичними особами - громадянами держави, визнаної ВРУ державою-агресором або державою-окупантом, або юридичними чи пов’язаними з ними особами, зареєстрованими у такій державі, або щодо яких застосовано санкції відповідно до законодавства України або міжнародного права, або юридичними особами - власниками 10 %і більше акцій (часток), та/або кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є резидент держави, визнаної ВРУ державою-агресором або державою-окупантом, чи держава, визнана ВРУ державою-агресором або державою-окупантом.

Перехідними положеннями Закону визначено, що індустріальні парки створюються на земельних ділянках площею не менше 10 гектарів і не більше однієї тисячі гектарів. Допускається розташування між земельними ділянками індустріального парку земельних ділянок, на яких розташовано або передбачається розташувати відповідно до містобудівної документації виключно об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Проєкт Закону зареєстровано за № 4416-1.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати