04 липня 2020, 13:05

Спрощено процедуру оформлення міжнародних автомобільних вантажних перевезень

Офіс великих платників податків ДПС

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що відповідно до Закону України від 03.06.2020 № 660-IX "Про приєднання України до Додаткового протоколу до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (КДПВ) про електронну накладну" Україна приєднується до даного Протоколу, що вчинений 20.02.2008 у м. Женева.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Запроваджено зміни в оподаткуванні ПДВ, пов’язані з ЗЕД".

Зокрема, норми Протоколу визначають, що накладна, передбачена Конвенцією, а також будь-яка вимога, декларація, інструкція, запит, застереження чи інше повідомлення, пов'язане з виконанням умов договору перевезення, до якого застосовується Конвенція, можуть бути оформлені у вигляді електронного повідомлення.

Так, електронна накладна, яка відповідає положенням цього Протоколу, вважається еквівалентною накладній, передбаченій Конвенцією, і тому має таку саму доказову силу та дію, як і ця накладна.

Додатковий протокол набирає чинності для України на дев'яностий день після здачі на зберігання документа України про приєднання, з таким застереженням: "Відповідно до п. 1 ст. 12 Додаткового протоколу Україна не вважає себе зобов'язаною за ст. 11 цього Додаткового протоколу".

Нагадаємо, з 1 липня запрацювало автоматичне зіставлення обігу та залишків пального й спирту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати