08 січня 2019, 17:44

Спрощено доступ до землі для реалізації проектів альтернативної енергетики

Asters

У зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" №2628-VIII від 23 листопада 2018 р. (набрав чинності 1 січня 2019 р.) та Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтогазовій галузі"  №2314-VIII від 1 березня 2018 р. (набрав чинності 1 квітня 2018 р.) було спрощено доступ до земельних ділянок для розміщення об'єктів альтернативної енергетики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Природоохоронні організації мають право оскаржувати дії держорганів, які порушують природоохоронне законодавство".

Згідно з Законом, починаючи з 1 січня 2019 р., можна розміщувати об'єкти альтернативної енергетики, що використовують відновлювані джерела енергії (енергія сонячна, вітрова, аеротермальна, геотермальна, гідротермальна, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів), на землях, віднесених до земель "промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення" незалежно від цільового призначення таких земельних ділянок.

Отже, без зміни цільового призначення земель, окрім земель енергетики, можна буде розміщувати об'єкти альтернативної енергетики на земельних ділянках такого призначення:

  • землі промисловості, код 11;
  • землі транспорту, код 12;
  • землі зв'язку, код 13;
  • землі оборони, код 15.

Законом щодо дерегуляції були внесені зміни до ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" №3038-VI від 17 лютого 2011 р., які передбачають надання земельної ділянки для розміщення лінійних об'єктів транспортної та енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, ліній електропередачі, зв'язку) за відсутності плану зонування або детального плану території.

Читайте також: "Суд частково задовольнив позов щодо заборони відряджень нардепів у пленарні тижні".

Це означає, що розробка детальних планів територій для земельних ділянок, які відводяться для цілей розміщення лінійних об'єктів, більше не вимагатиметься.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати